Spotkanie z posłem Jarosławem Gowinem

W Tarnobrzegu gościł będzie Poseł na Sejm RP Jarosław Gowin. Razem z Posłem Mirosławem Plutą, już w najbliższą środę (28.09.2011 r.) o godzinie 9.30, obaj parlamentarzyści spotkają się z mieszkańcami Tarnobrzega na Placu Targowym przy ul. Kwiatkowskiego.

Na spotkanie zaprasza poseł Mirosław Pluta.

Jarosław Gowin, który odwiedzi Tarnobrzeg jest autorem kilkuset artykułów filozoficznych, politologicznych, recenzji i wspomnień. W latach 90. zajmował się problemami Kościoła katolickiego w Polsce oraz pontyfikatem Jana Pawła II. Był redaktorem naczelnym katolickiego miesięcznika „Znak” w latach 1994?2005.

Gowin należał do pomysłodawców „Dni Tischnerowskich” i Uniwersytetu Latającego ZNAK-u. Zorganizował mający służyć studentom fundusz stypendialny „Józek Szkolny”, współpracuje z Fundacją św. Mikołaja, działającą na rzecz tworzenia hospicjów i domów samotnych matek oraz ze stowarzyszeniem „U Siemachy” w ramach programu przeciwdziałania przestępczości wśród młodzieży. Organizuje w Krakowie archiwum życia i myśli Jana Pawła II. Był współtwórcą i jest rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Jest jednym z liderów małopolskiej PO RP.