Zostań wolontariuszem Paczki!

Tylko w 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce. Przekazaliśmy pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Byli z nami jednocześnie Ronaldo i Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski, siostry Radwańskie i rodzina Stuhrów.

SZLACHETNA PACZKA: 
Dołącz do ekstraklasy wśród wolontariuszy!
Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń ? w całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą. Zagraj w tym meczu razem z nami! Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w swojej miejscowości.

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy ubogim rodzinom. Wolontariusze docierają do rodzin w potrzebie i włączają je do projektu stając się opiekunem wybranej rodziny i dbając o to, by otrzymała ona jak najlepszą pomoc.
Pomagając z Paczką wygrywasz!

Jako wolontariusz Paczki możesz sprawić, że do najbardziej potrzebujących dociera konkretna pomoc ? nie chodzi o to, żeby dać im to, czego zbywa, ale przygotować pomoc trafiającą w potrzeby
konkretnych członków. To wyjątkowy wolontariat, bo masz także moc spełniania marzeń!
– Na liście potrzeb pana Zbigniewa, który tracił wzrok, wpisaliśmy dyktafon – opowiada Maciek, wolontariusz z Krakowa – Miał wielkie, niezrealizowane marzenie – chciał napisać książkę.
Ale dla pana Zbigniewa od dyktafonu cenniejszy był czas poświęcony mu przez wolontariusza – To był cud. To, że jakaś obca osoba mnie znalazła i zupełnie bezinteresownie zainteresowała się moim życiem. W tych młodych ludziach, wolontariuszach był taki niesamowity zapał –
wzruszał się pan Zbigniew.

To Ty możesz zagrać w tej drużynie
Do drużyny SuperW są zaproszeni wszyscy, którzy chcą mądrze pomagać! Sama chęć pomagania to jednak za mało ? poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu i samodzielne
w działaniu. Gotowe wejść w trudny świat biedy i kreatywnie pomagać potrzebującym.

W drużynie SZLACHETNEJ PACZKI gra Jerzy Dudek i wielu innych celebrytów. Paczki zrobili m. in. para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, Ronaldo wraz z drużyną Real Madryt, siostry Radwańskie, rodzina Stuhrów i Czesław Śpiewa.
W całej Polsce będzie działać 8000 wolontariuszy, zorganizowanych w 400 rejonów we wszystkich województwach. Wśród nich jest miejsce dla Ciebie!

Zasady tej gry
Na podstawie ankiety przeprowadzanej podczas spotkania do projektu wybierane są tylko takie rodziny, które żyją w biedzie nie z własnej winy, nie są roszczeniowe. Opis sytuacji rodzin i lista ich konkretnych potrzeb trafia do anonimowej internetowej bazy, z której korzystają darczyńcy ? osoby przygotowujące paczki dla poszczególnych rodzin.
Wolontariusz jest przewodnikiem w robieniu paczki, podpowiada, w jakim rozmiarze powinny być buty dla dzieci i co sprawi szczególną radość ich mamie.

W dniu finału akcji to wolontariusz dostarcza paczkę rodzinie, jako jedyny może zobaczyć emocje towarzyszące rozpakowywaniu prezentów i później opowiedzieć o nich darczyńcom. To także dzięki jego relacji darczyńcy mogą poczuć niesamowitą radość z mądrego pomagania!
Projekt SZLACHETNA PACZKA jest w tym roku organizowany po raz jedenasty. Wartość przekazywanej pomocy z roku na rok rośnie, tylko w 2010 wyniosła ona ponad 10 mln zł.

– Byłem świadkiem tak wielu cudów ? opowiada o ubiegłorocznej Paczce ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA realizującego projekt – Mała dziewczynka wyciąga z pudeł różne
rzeczy. Nagle zastyga, gdy w jej ręku znajduje się? majonez. Dla siedmioletniego chłopca rarytasem okazuje się puszka kukurydzy ? w zachwycie biega z nią po pokoju.

Sprawdź, czy w twoim mieście działa rejon SZLACHETNEJ PACZKI i dołącz do niego jako wolontariusz.
Jeżeli w twojej miejscowości nie działa jeszcze Paczka ? możesz zostać Liderem, zebrać własną drużynę SuperW i zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących w twojej okolicy.

Wejdź na < href=”http://www.superw.pl”>www.superw.pl i zgłoś się już dziś!

WOLONTARIUSZ SZLACHETNEJ PACZKI
(październik ? grudzień 2011)
Zadania wolontariusza:
? wizyty u potrzebujących rodzin i przeprowadzanie ankiet, na podstawie których są one kwalifikowane do pomocy,
? kontakt z darczyńcą, przygotowującym paczkę dla rodziny (każdy wolontariusz opiekuje się jedną rodziną),
? dostarczenie paczek do rodzin,
? przekazanie darczyńcom relacji z dostarczenia przygotowanej przez nich paczki do rodziny.

Oczekujemy od Ciebie:
? łatwości nawiązywania kontaktów,
? umiejętności racjonalnej oceny sytuacji,
? samodzielności w działaniu,
? odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Co możesz zyskać:
? szansę na realną pomoc ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,
? wolontariat w jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Polsce,
? kompleksowe szkolenia przygotowujące do udziału w projekcie,
? świetną PACZKĘ ludzi pozytywnie zakręconych, w której z pewnością znajdziesz przyjaciół!

Dołącz już teraz do SZLACHETNEJ PACZKI! Wejdź na

Post navigation