Powrót wymiany edukacyjnej z Czernichowem

Trzyosobowa delegacja Tarnobrzega przebywała w Czernihowie na Ukrainie. Efektem kilkudniowej wizyty będzie reaktywacja wymiany młodzieży i nauczycieli pomiędzy oboma miastami partnerskimi.

Tarnobrzeg reprezentowali wiceprezydent Robert Niedbałowski, dyrektor kancelarii prezydenta Wojciech Malicki i Marek Bukała, były szef Straży Miejskiej ? jeden z inicjatorów, nawiązanej przed dziesięcioma laty, współpracy obu miast.
– Skorzystaliśmy z zaproszenia władz Czernihowa na doroczne święto miasta, bo chcemy kontynuować przyjacielskie kontakty zapoczątkowane przez naszych poprzedników. A nawet je rozszerzyć poprzez reaktywację wymiany młodzieży i nauczycieli. Po spotkaniach z merem Aleksandrem Sokołowem i naczelnikiem wydziału edukacji Władymirem Kuprijanienko ? jesteśmy pewni, że to się uda – mówi Robert Niedbałowski.  

Tarnobrzeżanie spotkali się także z uczniami i dyrekcją czernihowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, która od kilku lat współpracuje z tarnobrzeską ?dziesiątką?.  

– Wracamy do Tarnobrzega z konkretnymi planami wymiany grup młodych tancerzy i sportowców. W planach mamy także wspólną organizację forum ekonomicznego ? dodaje Wojciech Malicki.

Stolica obwodu Czernihów – miasto w północnej części Ukrainy, nad rzeką Desną. Stolica obwodu czernihowskiego. Liczy 300 tys. mieszkańców i słynie z zabytków, m.in. soboru św. Borysa i Gleba oraz? unikatowej podziemnej cerkwi.

Foto:
Podczas uroczystości Dni Miasta wiceprezydent Robert Niedbałowski przekazał merowi Czernihowa flagę miasta.