Hawok: koncert odwołany

Uwaga: koncert odbędzie się w innym niż planowano terminie! 

Niezwykłe i nietuzinkowe widowisko = koncert grupy HAWOK w Końca nie Widać. Połączenie instrumentów tradycyjnych z elektroniką ściśle nawiązuje do specyfiki Stalowej Woli, gdyż od samego początku wiejskość przenika się tutaj z miejskością, las z hutą, kultura lesiocka z drobnomieszczańską.

Zespół powstał wiosną 2009 roku w Stalowej Woli. Muzyka Hawoka to właśnie połączenie przeszłości z nowoczesnością zainspirowane kulturą regionu etnicznego, kulturą lesiocką… Muzycznie zespół czerpie także z innych regionów Polski ? Lubelszczyzna, Kurpie, Kieleckie. Utwory Hawoka to melodie i teksty tradycyjne oraz własne kompozycje i słowa… 

W listopadzie 2009 r. Hawok zagrał w finale festiwalu GoRock jako jeden z 7 zespołów wyłonionych spośród 278 składów z całej Polski. Ania otrzymała nagrodę za najlepszą wokalistkę festiwalu. W grudniu tego samego roku Hawok gra na scenie konkursowej Mikołajków Folkowych 2009, gdzie jury przyznało zespołowi najwyższą nagrodę. W czerwcu 2010 roku utwór ?Hej tam” zostaje umieszczony na dwupłytowym wydawnictwie promującym Festiwal Folkowo w Ostródzie. Na tymże festiwalu zespół otrzymuje wyróżnienie.

Członkowie
ANKA – śpiew;
ROGER – lira korbowa, cymbały rzeszowskie, śpiew;
ADAM – klarnet, akordeon, śpiew;
MARIUSZ – perkusja, elektronika.
Bilety: jedyne 5zł do kupienia przed koncertem

Zespołu można posłuchać na:
www.myspace.com/hawok
Zapraszamy na stronę na FaceBooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=225950887463004