Holden Avenue zagra w KNW

Już 15 października na deskach klubu KNW wystąpi HOLDEN AVENUE. Jako support wystąpi stalowowolska formacja Clockword Mind.
Bilety w cenie 10 pln do nabycia przed koncertem. Rozpoczęcie koncertu o godz. 20:00.

HOLDEN AVENUE to wrocławska formacja powołana do życia w lutym 2007 roku. Początkowo zespół funkcjonował bez wokalisty, który dołączył do składu dopiero w październiku. Wtedy też grupa zarejestrowała materiał demo i zagrała swoje pierwsze koncerty.

W czerwcu 2008 roku ? po zmianie wokalisty ? wykrystalizował się ostateczny skład i zakończono przygotowywanie materiału na pierwszą długogrającą płytę. Trzy miesiące później zespół wraz z producentem Przemysławem ?Perłą? Wejmannem z opalenickiego Studia Perlazza rozpoczął prace nad debiutanckim albumem.

Zwieńczeniem tych działań jest płyta zatytułowana ?Holden Avenue?, której premiera odbyła się w maju 2009 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing.

HOLDEN AVENUE to ponadto zdobywcy licznych nagród na festiwalach i konkursach młodych zespołów. Zostali m.in. laureatem nagrody publiczności ?Złotego Kameleona? na Festiwalu w Jarocinie w 2009 roku.

Podczas trzech lat istnienia formacji, zespół występował na wielu znaczących imprezach, m.in. jako gość specjalny na trasach Końca Świata i Zabili Mi Żółwia (Trasa 2008/2009), Bladych Loków (Torpedo Live Tour), Zmazy i The Billa (Punkoterapia) oraz Farben Lehre (Punky Reggae Live). Grupa była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Baltic Games w Gdańsku, GO Rock Festiwalu w Stalowej Woli oraz wspomnianego Festiwalu w Jarocinie, gdzie dzieliła scenę z największymi polskimi i światowymi formacjami.

Zespół pracuje obecnie nad drugą płytą, której nagrywanie ma rozpocząć się w sierpniu 2010 roku. Współproducentem albumu ponownie, jak w przypadku debiutanckiego krążka, będzie Przemysław ?Perła? Wejmann ze Studia Perlazza w Opalenicy.

HOLDEN AVENUE tworzą:
Jacek Wolny ? wokal
Marcin ?Larsu? Skruch ? gitara/wokal
Michał ?Majkel? Duda ? gitara/wokal
Paweł ?Kefir? Galacki ? bas
Grzegorz ?Krętek? Kręcigłowa ? perkusja

Strona na FB: http://www.facebook.com/event.php?eid=292849490740738

Organizator: Stowarzyszenie mRock.