W niedzielę mecz z Chełmianką

W niedzielę 16 października o godzinie 15.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg zagrają na wyjeździe z Chełmianką Chełm.
Będzie to pojedynek drużyn, które po dziesięciu kolejkach rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi w tabeli dzieli zaledwie dwa punkty. Siarka z dorobkiem 17 punktów jest wiceliderem, Chełmianka ma na koncie 15 punktów i zajmuje szóstą pozycję.

Przed tygodniem Siarkowcy pokonali na własnym stadionie drużynę KS Zaczernie 4-1. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Michał Szczepański w 24 minucie, Bartosz Madeja w 50 i Tomasz Stolpa w 53 i 58.

– Obydwa zespoły do końca stwarzały sobie sytuacje, dlatego ten mecz na pewno podobał się kibicom. Szansę gry od pierwszej minuty świetnie wykorzystał Michał Szczepański, który zdobyła bramkę i asystował przy dwóch kolejnych ? mówił po meczu trener Siarki Adam Mażysz.

Chełmianka tydzień temu uległa na wyjeździe 0-4 drużynie Strumyka Malawa. Siarkowcy w tym sezonie nie przegrali jeszcze na wyjeździe ? dwa razy wygrali i dwa razy zremisowali. Chełmianka u siebie zanotowała identyczny bilans dwóch zwycięstw i dwóch remisów.

– Na pewno będzie to ciężki mecz. Chełmianka w tej rundzie gra zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej. Dodatkowo piłkarze tej drużyny na pewno będą chcieli zrehabilitować się za wpadkę z poprzedniej kolejki. Myślę, że mecz będzie ciekawy i widowiskowy, bo obydwie drużyny będą chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jedziemy do Chełma po trzy punkty ? mówi trener Siarki.

Bukmacherzy faworyta sobotniego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Chełmianki płacą 2,20 zł za każdą postawioną złotówkę, za remis 3,20 zł a za zwycięstwo gości 2,75 zł.