Mr Pollack w BluesRocku

Blues&Rock zaprasza na koncert legendarnej mieleckiej grupy Mr.Pollack. 29 października (sobota), start: godz. 20:00.

Wstęp oczywiście wolny.

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak(Chłopcy z Placu Broni,Voo Doo,Jacek Skubikowski,Renata Przemyk?)(gitara,śpiew,programowanie) i Grzegorz Polak(bębny)

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali plytę pt.?QŃ?.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in?93 International, występując z Jackiem Królikiem (obecnie?Brathanki?) i Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma ?GK? podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.?Manhattan-One? w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawinski gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii

Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów ?Gitara i Bas? umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii ?Nowa Nadzieja Gitary? w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa ?Professional Music Press? mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.?Granie Na Manhattanie?, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty ?Manhattan-One?.

Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem ?Real Deal? podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. ?Air On 6 Strings? zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov (?Lot Trzmiela? na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA,wytwórnia płytowa ?Guitar 9 Records? uznała Jacka za Nieodkryrty Talent Gitarowy. W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową ?Millerecords? na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Ostatnio w wywiadzie dla fanów zespołu O.N.A. leader zespołu;Grzegorz Skawiński zaliczył Jacka Polak do ścisłej czołówki polskiej gitary.

Więcej znajdziesz na stornie: http://www.mrpollack.pl