Karolina Pęk Wicemistrzynią Europy

W chorwackim Splicie na Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym zawodniczka IKS Tarnobrzeg 13 letnia Karolina Pęk została Wicemistrzynią Europy w drużynie w klasie startowej 9-10 wraz Małgorzatą Jankowską – Grzelak.

Jest to ogromny sukces młodej, utalentowanej Tarnobrzeżanki, która od września 2008 roku zaczęła trenować tą dyscyplinę sportową w naszym klubie.

Praca w klubie z trenerem Jackiem Lachorem, praca z trenerami Reprezentacji Polski na obozach sportowych, zgrupowaniach przyniosła efekty i znakomite wyniki oraz sukcesy w tym roku. Przypomnijmy, że Karolina jest tegoroczną Drużynową Mistrzynią Polski, Wicemistrzynią Polski w singlu i zdobyła sześć medali (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii.

W pięknej Chorwacji Karolina Pęk wraz ze starszą bardzie doświadczoną koleżanką z drużyny Małgosią Jankowską – Grzelak (IKS Warszawa) w Splicie wygrywały mecz za meczem, pokonały między innymi Mistrzynię Świata zespół francuski 3:1 Claire Mairie i Audrey Le Morvan, następnie drużynę Węgier 3:0 Zsofie Arloy i Bettine Bicsak.

W pojedynku półfinałowym trafiły na groźny zespół z Rosji, Inne Karmaevą i Olgę Gorshkalevą, po zaciętym meczu przy stanie 2:2 decydował pojedynek deblowy, który Polki wygrały 3:0 i całe dramatyczne spotkanie 3:2. W finale uległy jednak po emocjonującej walce zawodniczką z Turcji 1:3.

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka dwaj kolejni zawodnicy IKS Tarnobrzeg reprezentujący Polskę w klasie startowej 4 grający na wózku, zajęli wysokie piąte miejsce, byli tak blisko wejścia do półfinału i walki o medale.

Zagrali bardzo dobre zawody, pokonali bardzo groźnych Niemców 3:1, Dietmara Kobera i Wernera Burkhardta, następnie Izrael również 3:1 Lirana Geva i Shaia Siada. 

Kolejny pojedynek to mecz o półfinał ze Słowacją, po trzech grach nasi prowadzili 2:1, brakowało tylko jednego zwycięstwa w singlu lub w pojedynku deblowym.
Jednak tenisiści stołowi na wózkach ze Słowacji Peter Mihalik i Andrej Meszaros okazali się lepsi, wygrali ten mecz 3:2 i ostatecznie zajęli III miejsce. Mistrzem Europy w tej klasie zostali Francuzi a srebrny medal zdobyli Turcy.

Przypomnijmy, ze Maciek i Krzysiek są tegorocznymi Drużynowymi Mistrzami Polski, zdobyli brązowy medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, a Maciek srebrny medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Rumuni. Obaj od kilku lat odnoszą sukcesy i zdobyli kilkanaście medali dla Tarnobrzega w kraju i po za jego granicami.
Ten zdobyty medal w Chorwacji to już 87 medal zdobyty przez tenisistów stołowych IKS Tarnobrzeg przez okres 6 lat.

Trójka naszych zawodników wygrywając pojedynki w tych zawodach w singlu i drużynie, znacznie powiększyła swój dorobek punktowy tak potrzebny do rankingu światowego czyli walki o uczestnictwo w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012. 

Info: IKS Tarnobrzeg