Będą remonty kolejnych dróg

Pieniądze, które udało się zaoszczędzić w postępowaniu przetargowym i dzięki kolejnej przyznanej promesie, zostaną zainwestowane w tarnobrzeskie drogi.

Łącznie na przeprowadzone remonty zostanie przeznaczona kwota 563 868 zł. 

Na początku marca 2011 roku Tarnobrzeg otrzymał promesę na kwotę 2 950 000 zł na kontynuację remontu budynków wielofunkcyjnych na osiedlu Wielowieś (ul. Warszawska 310, ul. Warszawska 310 B, ul. Warszawska 443), a także remont-odbudowę budynku OSP na osiedlu Wielowieś ul. Piętaka 23, budynku Przedszkola na Os. Zakrzów ul. Przemysłowa i budynku wielofunkcyjnego Przedszkola nr 18 na osiedlu Sobów ul. Kościelna 3. W wyniku ogłoszonych przetargów udało się zaoszczędzić kwotę 355 068,29 zł. Miasto uzyskało zgodę na ponowne wykorzystanie zaoszczędzonej kwoty. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont ul. Hutniczej na Osiedlu Sielec – Wielowieś, która także ucierpiała podczas ubiegłorocznej powodzi.

Na początku listopada br. Tarnobrzeg otrzymał także kolejną promesę, tym razem w wysokości 208 800 zł, która zostanie przeznaczona na remonty ulic: Wiosenna na Osiedlu Wielowieś, Niska na Osiedlu Zakrzów i Żabia na Osiedlu Dzików.

? Chociaż tyle czasu już minęło od ubiegłorocznej powodzi miasto cały czas boryka się ze zniszczeniami i odbudową budynków. Dlatego walczymy o każde zaoszczędzone w przetargach pieniądze, które musimy oddać do Ministerstwa, ale które mogą do nas wrócić. Dzięki temu naprawimy kolejne ulice ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Info: UM Tarnobrzeg