Razem z kolędą

Biskup Krzysztof Nitkiewicz, Anna Czaplińska ? naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, Dariusz Kołek ? Przewodniczący Rady Miasta, a także Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz i jego zastępca Robert Niedbałowski ? spotkali się kilka dni temu w dość nietypowej sprawie – zaśpiewali razem kolędę.

– Zaproponowałem księdzu biskupowi, aby zaśpiewał razem z nami kolędę, którą nagramy razem z młodzieżą i wydamy na płycie. Biskup Nitkiewicz jest osobą bardzo otwartą na różnego rodzaju pomysły, dlatego zgodził się od razu. Sam nawet zaproponował, że może nagrać jedną kolędę po włosku ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Na płycie zostało nagranych dziesięć kolęd w wykonaniu Moniki Malec, Aleksandry Abramczyk, Diany Ciecierskiej, Urszuli Milewskiej, Sandry Miki, Eweliny Błażejewskiej, Kamili Piątkowskiej, Łukasza Wichera i Małgorzaty Kotwicy. Kolędę ?Gdy się Chrystus rodzi? rodzi zaśpiewali wspólnie Anna Czaplińska, ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz, Dariusz Kołek, Norbert Mastalerz i Robert Niedbałowski. 

Oczywiście na płycie nie mogło także zabraknąć życzeń i błogosławieństwa udzielonego przez księdza Biskupa. 
Płytę nagrano w tarnobrzeskim Studiu Pro-Media.

Fot: Agata Rybka, info: UM.