Miejskie dofinansowanie dla WOPR

Dwanaście tysięcy złotych dofinansowania z miasta otrzyma Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze na zakup profesjonalnej łodzi ratunkowej, która służyć będzie woprowcom do zapewnienia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Całkowity koszt zakupu łodzi to 60 000 złotych. Oprócz dofinansowania ze strony tarnobrzeskiego samorządu, zarząd wojewódzki WOPR otrzymał także 14500zł od Zarządu Głównego.

? Pierwszy raz będziemy mieli taką profesjonalną łódź ? mówi Józef Salik, szef WOPR-u. – Łódź przypomina nieco katamaran. Jest ona plastikowa, trzyma tor i nie ma ześlizgu. Ma za to wysokie burty i otwierany dziób, w którym można przetransportować osobę niepełnosprawną wraz z wózkiem. Łódź jest produkcji norweskiej ? dodaje.

– Woprowcy od dawna mówili o potrzebie zakupu takiej łodzi, która pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa osób korzystających m. in. z Jeziora Tarnobrzeskiego. Teraz ratownicy będą mogli szybko dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy i łatwo ją przetransportować na brzeg, nawet jeśli będzie to osoba niepełnosprawna. W sezonie nad naszym Jeziorem wypoczywają tysiące turystów z całej Polski. Dlatego potrzebny jest profesjonalny sprzęt ? mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Info: UM.