Udana współpraca od ponad dwudziestu lat

Na trzydniową wizytę do Francji w ramach współpracy trwającej od 1988 roku pojechała czteroosobowa delegacja w składzie Piotr Markut – dyrektor TDK, Adam Strumiński – dyrektor OSiR, Anna Czaplińska ? naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu UM i Prezydent Tarnobrzega ? Norbert Mastalerz.

Przyjaźń i wymiana z Federacją Stowarzyszeń Laickich w Epinal trwa nieprzerwanie od 1988 roku. Federacja jest odpowiednikiem tarnobrzeskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Współpraca w głównej mierze oparta jest na wymianie doświadczeń w dziedzinach kultury, sportu, a także organizacji pozarządowych.

Głównym pomysłodawcą zapoczątkowania współpracy i wymiany młodzieży był Piotr Markut, dyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Podczas trwającej w tym tygodniu wizyty tarnobrzeska delegacja spotkała się m. in. z władzami miejscowości Epinal i Nancy, a także Młodzieżową Radą Miasta. Władze Epinal już od marca zabiegały o przyjazd Prezydent Tarnobrzega, niestety ze względu na ogrom obowiązków, organizacja wizyty była możliwa dopiero teraz. Za to w lipcu i sierpniu do Francji wyjechała grupa tarnobrzeskich tancerzy, którzy co roku wymieniają się doświadczeniami ze swoimi zagranicznymi kolegami.

? Współpraca z Federacją Stowarzyszeń Laickich w Epinal kwitnie i widać jej efekty, chociażby w wymianie młodzieży. I nasi młodzi tarnobrzeżanie i ich rówieśnicy z Epinal cieszą się z możliwości wymiany doświadczeń, swojej wiedzy i spotkań, które są organizowane przynajmniej raz do roku. Jest to cenna dla obu stron współpraca, którą z pewnością będziemy kontynuować ? powiedział Prezydent Norbert Mastalerz.

Info: UM.