SOK otwiera swoje podwoje!

Koncerty, kino 3D, unikatowe wydawnictwa ? tak Samorządowy Ośrodek Kultury rozpoczyna swoją działalność po gruntownej modernizacji.
Nowoczesne wnętrza, efektowna kolorystyka, intrygujące rozwiązania estetyczne.

Od 16 grudnia mieszkańcy miasta i gminy Nowa Dęba oraz całego Podkarpacia będą mogli delektować się pięknymi wnętrzami i korzystać z pełni dobrodziejstw nowodębskiego przybytku kultury.

KONCERTY
16 grudnia ? Partita
Już 16 grudnia wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć przestronne sale Domu Kultury oraz wysłuchać koncert zespołu Partita. Tego dnia zaśpiewa m. in. Andrzej Frajndt, który lata młodości spędził w naszym mieście, a swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiał na deskach dawnego Klubu Fabrycznego.
Ze względu na duże zainteresowanie, przewidziane są dwa występy: o godz. 18 i godz. 20. Darmowe bilety na to wydarzenie można odbierać w siedzibie Domu Kultury (ul. Żeromskiego 2, Nowa Dęba) od poniedziałku, 12 grudnia, w godz. 10-16.

27 grudnia ? Sagittarius, The End, Nie-bo
To będzie niesamowity wieczór muzyczno-sentymentalny: koncert utworów Sagittariusa, The End i Nie-bo w wykonaniu Roberta Lubery, Mariusza Moskalewicza, ks. Andrzeja Bernasia, Andrzeja Paprota i Andrzeja Kosiorowskiego. To świetne wydarzenie kiełkowało w umyśle Roberta Lubery i władz miasta od ponad roku. Koncert to jeden z elementów wspominkowych atrakcji. Towarzyszyć mu będzie wystawa archiwalnych zdjęć zespołu, a w niedalekiej przyszłości powstanie wydawnictwo płytowe, zawierające archiwalne nagrania tych nowodębskich zespołów.

KINO 2D i 3D
17 grudnia rusza długo wyczekiwane kino, w tym projekcje 3D. Na otwarcie proponujemy najnowsze hity: ?Bitwę Warszawską? Jerzego Hoffmana oraz ?Listy do M.? (w dn. 17, 18, 20, 21, 23 grudnia). Jako następne będą wyświetlone kolejne filmy: ?Artur ratuje gwiazdkę? (26-31 grudnia), ?Mission: impossible. Ghost Protocol? (4-8 stycznia 2012 r.).
SESJA I ALBUM

28 grudnia odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w czasie której zostaną wręczone Medale dla Zasłużonych z okazji 50-lecia nadania praw miejskich. Na przybyłych na sesję czeka również promocja albumu fotografii z okazji 50-lecia Nowej Dęby i wystawa zdjęć z tegoż wydawnictwa, w eleganckich wnętrzach kawiarenki w SOK. Album zawiera zarówno fotografie wspomnieniowe, archiwalne, jak również reprezentujące współczesny wygląd naszego miasta. Wkrótce czeka nas również spotkanie promocyjne kolejnego Zeszytu Nowodębskiego Towarzystwa Spółaczno-Kulturalnego, zawierająca niezwykle cenne artykuły z historii Nowej Dęby i okolic.
Rok zakończymy przemarszem z pochodniami i występami kabaretowymi 31 grudnia po godz. 16.
Zapraszamy!

Remont obiektu kosztował ponad 6,5 mln zł, z czego termomodernizacja pochłonęła niemal 1,5 mln zł, a przebudowa wnętrza ? ponad 5 mln zł. W ramach termomodernizacji budynek ocieplono, wymieniono stolarkę, blacharkę i instalację odgromową. Gazowy system ogrzewania zmieniono na tańsze ciepło z miejskiej kotłowni ekologicznej. Budynek zyskał nowoczesną bryłę i kolorystykę. We wnętrzu wymieniono wszystkie instalacje, dołożono wentylację mechaniczną i klimatyzację, monitoring itp. Wszystkie pomieszczenia SOK zostały nowocześnie zaaranżowane, m.in. dzięki użyciu naturalnych materiałów (granit, ceramika, drewno). Całość jest niesamowicie iluminowana oświetleniem punktowym, świetlówkami i listwami świetlnymi z energooszczędnym światłem LED. Co ważne: obiekt przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda zewnętrzna i wewnętrzna, drzwi otwierane samoczynnie, toalety dla niepełnosprawnych).

Niewątpliwie najnowocześniejszym pomieszczeniem jest sala widowiskowa. Wyposażona w 265 miejsc oraz nowoczesny sprzęt kinowy, nagłośnieniowy i oświetleniowy (najwyższej klasy reflektory i naświetlacze LED, pozwalające uzyskać 16,7 mln barw), wytłumiona specjalnymi materiałami dźwiękochłonnymi. Kino oparte jest na cyfrowym projektorze kinowym, z możliwością wyświetlania filmów w technice 2D i 3D. Nowoczesne nagłośnienie zapewniają zestawy głośników zaekranowych i superbasowych oraz rozmieszczone na sali głośniki ?efektowe?. Filmy będą wyświetlane na specjalnym, rozwijalnym ekranie, wyposażonym w czteroformatową kurtynę ekranową. W usytuowanej obok sali kawiarence można miło i inspirująco spędzić czas wolny, w bibliotekach ? wypożyczyć wymarzone pozycje książkowe, w czytelni ? przejrzeć prasę oraz poczytać książki w ciszy i spokoju, w pracowniach ? skorzystać z szerokiej oferty zajęć artystycznych pod okiem wprawnych instruktorów.

Mamy nadzieję, że efekt końcowy remontu zadowoli Państwa gusta i będziecie naszymi częstymi gośćmi. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, byśmy mogli pracować dla Was i z Wami. Po to jesteśmy.