Świetny występ Karoliny Pęk w II OTK-u

W pierwszym dniu II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kadetów rozgrywanego w Radzyniu Podlaskim Karolina Pęk IKS Tarnobrzeg, pomyślnie przebrnęła przez kwalifikacje i zagrała w drugim dniu w turnieju głównym (awansowała do najlepszej „szesnastki”).

Karolina startowała w zawodach z ostatnim numerem, nie mając żadnych punktów (nie brała udziału w I OTK, terminy pokryły się z turniejami międzynarodowymi), jednak nie przeszkodziło jej to w pokonaniu wszystkich czterech swoich rywalek grupowych. Awansując z pierwszego miejsca, w turnieju dodatkowym natrafiła na Elżbietę Lech z MKS Tarnovia Tarnów, z którą rozprawiła się w stosunku 3:0, a w kolejnej rundzie, decydującej o tym kto zagra w turnieju głównym wygrała również 3:0 z zawodniczką Natalią Guzdek z JKTS Jastrzębie.

Awansując do turnieju głównego z eliminacji, los skojarzył ją z zawodniczką rozstawioną z numerem nr 1, Martą Chrabąszcz KU AZS UE Wrocław. Tarnobrzeżanka walczyła dzielnie, przegrywając po bardzo wyrównanej grze 1:4 (9:11, 8:11, 9:11, 11:9, 8:11).

Awans Karoliny do grona czołowych szesnastu zawodniczek w kraju w swojej kategorii wiekowej i zajęcie wysokiego X miejsca to kolejny tegoroczny jej ogromny sukces. Utalentowana 13-latka z IKS Tarnobrzeg, która pomimo swojej niepełnosprawności ruchowej (niesprawna prawa ręka) potrafi odnosić sukcesy w gronie sprawnych tenisistek stołowych. Dzięki zdobytym 144 punktom automatycznie wywalczyła udział w III OTK-u, bez eliminacji wojewódzkich.

– Karolina to talent, który pięknie się rozwija pod okiem tarnobrzeskiego trenera, fachowca Jacka Lachora i wspólnej ciężkiej pracy na treningach. Gratuluje obojgu wspaniałego występu – mówi prezes IKS Rajmund Zięba