Śpiewograniec w ostatni weekend lutego

W ostatni weekend lutego Tarnobrzeg po raz 19 stanie się stolicą piosenki harcerskiej. 
Po raz kolejny do Tarnobrzega zjadą setki harcerek i harcerzy z całej Polski, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne.

 Festiwal na celu ma popularyzację piosenki turystycznej i harcerskiej oraz promocję skautowej twórczości artystycznej. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych.

Śpiewograniec cieszy się ogromną popularnością wśród harcerskiej braci, corocznie do Tarnobrzega zjeżdża ponad 300 skautów z wielu miast takich jak Białystok, Hel, Kraków, Katowice czy Rzeszów. Formuła wydarzenia nie zmienia się od lat, uczestnicy występują w dwóch kategoriach: z własnym akompaniamentem oraz z podkładem muzycznym. Do zaśpiewania mają 2 obowiązkowe piosenki, trzecia jest w kategorii dodatkowej. W tym roku tematem przewodnim festiwalu jest ?niebo?. 

25 lutego ? festiwalowa sobota to najbardziej atrakcyjny dzień. To właśnie wtedy od godzin porannych na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury trwają przesłuchania konkursowe. Spośród występujących zespołów jury wybiera najlepsze zespoły, które wystąpią podczas koncertu galowego tego samego dnia. Od kilku lat organizatorzy starają się uświetnić zabawę harcerzom zapraszając na koncert znane w środowisku zespołu muzyczne. Tegorocznym gościem festiwalu będzie zespół Cisza Jak Ta.

Wszystkich chętnych do udziału w tym festiwalu zapraszamy do rejestracji zespołu, która trwa do 10 lutego. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: www.spiewograniec.pl

Organizatorami festiwalu są: Stowarzyszenie ESTEKA, 11 Tarnobrzeska Drużyna Harcerska WRZOSOWISKO, Zespół Redakcyjny SYNOGARLICA przy współudziale Urzędu Miasta Tarnobrzeg, Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Komendy Hufca ZHP w Tarnobrzegu.