Umowa na Park Technologiczny już podpisana

Dziś w samo południe Prezydent Tarnobrzega podpisał umowę na wykonanie Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo Polbud z Bielska Podlaskiego, a inwestorem zastępczym Grontmij.

Jako inwestor główny umowę podpisał Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega. Ze strony Wykonawcy umowę podpisali: Arkadiusz Hordyj ? Dyrektor Rejonu i Michał Chmay – wiceprezes. Podczas spotkania obecni byli także przedstawiciele inwestora zastępczego, firmy Grontmij: Jacek Lisowski – Kierownik Projektu i Rafał Dąbal – Asystent Inżyniera.

– Cieszę się, że umowa została już podpisana i że wykonawca będzie mógł przystąpić do prac. Tarnobrzeski Park powinien być gotowy w czerwcu przyszłego roku. Nie mam wątpliwości, że tak profesjonalny obiekt przyciągnie do miasta nowe firmy, a co za tym idzie i nowe miejsca pracy. Wszystko to przełoży się także na rozwój gospodarczy Tarnobrzega. Warto tu także podkreślić, że na tę inwestycję otrzymaliśmy dofinansowanie na poziomie dziewięćdziesięciu procent z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

W postępowaniu przetargowym rozpatrzono aż dwadzieścia siedem ofert. Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez firmę Polbud z Bielska Podlaskiego na kwotę 24 mln 100 tys. zł. Miasto na budowę Parku otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Park powstanie na osiedlu Zakrzów. Tworzyć go będą m.in: nowoczesne hale produkcyjne, budynek Inkubatora Przemysłowo-Technologicznego przystosowanego do świadczenia usług innowacyjnych związanych z transferem technologii, drogi dojazdowe i parkingi, stacja transformatorowa. W ramach inwestycji zostanie także przygotowany teren typu ?greenfield? umożliwiający budowę nowoczesnej powierzchni produkcyjnej. Budowa parku powinna zakończyć się w czerwcu 2013 roku.

Info: UM.