Tarnobrzeżanie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości odbyły się wczoraj patriotyczne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Po mszy w kościele OO. Dominikanów i ceremonialnym przemarszu pod pomnik mjr. Hieronima Dekutowskiego, przyszedł czas na przemówienia i składanie wieńców. 

Obok licznie przybyłych delegacji tarnobrzeskich szkół, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej ?Złota Siarka? oraz Forum Młodych PiS, w uroczystości wzięli udział m.in. Senator RP Janina Sagatowska, Poseł na Sejm RP VI kadencji Antoni Błądek oraz Zastępca Prezydenta Miasta Tarnobrzega Robert Niedbałowski.

– To wielkie święto upamiętniające wielkich synów naszego narodu, tak bestialsko pomordowanych. Ile byłoby dobra w naszej ojczyźnie, ile mniej zakrętów gdyby ci, wszyscy Polacy i bohaterowie wojny i czasów powojennych żyli. Ile oni mieli nam do przekazania. Jak wiele pięknych wartości. Byliby wspaniałymi nauczycielami nas wszystkich, bo przez wiele lat nie mogliśmy się o nich uczyć. Byli wyklęci, zapomniani, choć tak wierni i kochający ojczyznę ? powiedziała Senator Sagatowska.

Źródło: PiS Tarnobrzeg