Li Qian w blasku złota

Tarnobrzeska tenisistka stołowa, wróciła z Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w blasku złota. ?Mała? już po raz trzeci w karierze i drugi raz z rzędu została złotą medalistką IMP.

W dniach 1-4 marca w Wieliczce rozgrywane były 80. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym. Przy stołach stanęło czterdzieści osiem zawodniczek, wśród nich rozstawiona z ?jedynką Li Qian, Kinga Stefańska i Katarzyna Ślifirczyk.

Li Qian w Indywidualnych Mistrzostwach Polski udział brała po raz trzeci, poprzednio w 2009 roku w Ostródzie i 2011 w Białymstoku. Po raz trzeci była także bezkonkurencyjna, odprawiając z kwitkiem m. in. Darię Dudzińską, Martę Gołotę, Magdalenę Szczerkowską, Katarzynę Grzybowską oraz reprezentującą niegdyś tarnobrzeskie barwy ? Monikę Pietkiewicz, która podczas IMP wywalczyła srebro, ulegając tylko Li Qian. Wszystkie te przeciwniczki, razem, zdołały ?urwać? tarnobrzeżance w całym turnieju zaledwie trzy sety?

– Moja forma na tym turnieju była dosyć wysoka, chociaż mogło być lepiej. Pierwsze dwa mecze nie sprawiły mi trudności. Najcięższe spotkanie było w półfinale z Katarzyną Grzybowską. Ona gra coraz lepsze pojedynki przeciwko mnie. Bardzo mocno wspierał mnie jednak trener i koleżanka z zespołu, Kinga Stefańska ? mówiła Li Qian. Jak podkreśla Qian, na każdy swój sukces ciężko pracuje. Treningi, treningi i jeszcze raz treningi połączone z doświadczeniem i determinacją przynoszą medalowe efekty. 

W poniedziałek gratulacje złotej medalistce i jej trenerowi złożył Prezydent Norbert Mastalerz, który jak sam przyznał, spotkanie umówił już tydzień wcześniej, bowiem nie miał wątpliwości, że to właśnie ?Mała? przywiezie do Tarnobrzega kolejny złoty krążek.

– ?Małej? należą się wielkie brawa, bo pojechała w roli faworytki, a wiemy że faworytowi zawsze ciężko się gra. Dlatego niezmiernie się cieszę, że poradziła sobie ze stresem. Grała bardzo równo i dokładnie. Rzeczywiście forma nie była maksymalna, ale ta najwyższa ma przyjść na Olimpiadę w Londynie. Mam również jeszcze jedną dobrą wiadomość. Został ogłoszony skład reprezentacji Polski na  Drużynowe Mistrzostwa Świata w Dortmundzie. Oprócz Li Qian nominację dostała także druga tarnobrzeska zawodnicza – Kinga Stefańska ? mówi trener Zbigniew Nęcek.

Wszystkim zawodniczkom i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy samych wygranych.

Info/fot.: UM