Monitoring już przynosi efekty

Już kilka skutecznych interwencji może zapisać na swoim koncie działający od zaledwie kilkunastu dni tarnobrzeski monitoring. Czujne oko kamery zaobserwowało zdarzenia, a w porę powiadomieni funkcjonariusze policji i straży miejskiej, mogli szybko zainterweniować.

Dzięki szybkiej interwencji straży miejskiej być może nie doszło do tragicznego wydarzenia. Wieczorem, kilka dni temu na ulicy Piłsudskiego osoba obsługująca monitoring dostrzegła leżącego na chodniku, nietrzeźwego mężczyznę. Na miejsce od razu został skierowany patrol strażników miejskich, którzy udzielili mężczyźnie pomocy. W innych przypadkach oko kamery wyłapało także osoby zakłócające spokój publiczny, spożywające alkohol oraz nieletnich, którzy także ?raczyli? się wysokoprocentowym trunkiem.

? Kamery są rozstawione w takich miejscach, w których często dochodziło do zakłócania porządku publicznego i popełniania wykroczeń. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej z pewnością dzięki monitoringowi będą mieć teraz więcej interwencji, ponieważ wcześniej w wielu przypadkach mieszkańcy nie zgłaszali przypadków łamania prawa ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz. 

Info: UM.