Koncert Totentanz i Jackknife w KNW

17 marca o godz. 20:00 w klubie Końca Nie Widać odbędzie się koncert grup Totentanz i Jackknife. Bilety w przedsprzedaży 20zł, w dniu koncertu 25zł. Przedsprzedaż w KNW i firmie Czak Music.
Organizacja – a jakże – stowarzyszenie mRock.

Bio:
TOTENTANZ swoim debiutem w 2007 roku uplasował się w czołówce polskich wykonawców rockowych. I od tego czasu ani przez chwilę nie zwalnia tempa!

Ten energetyczny kwartet przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców (głównie zagranicznych) – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżniejsze klimaty. TOTENTANZ porusza się w rejonach niepokojących, a zarazem przyziemnych – krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, odsłaniając równocześnie pogodniejsze strony życia.

Dorobek TOTENTANZ to dwie płyty: NIEBÓL i ZIMNY DOM – bardzo wysoko oceniane przez odbiorców i krytykę (Płyta Rocku w Antyradio, Debiut Roku – Metal Hammer, pierwsza dziesiątka na radiowej liście Trójki) oraz LIVE! – doskonały, wydany na DVD koncert, na którym zespół zaprezentował swoje przeboje z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Rok 2009 TOTENTANZ rozpoczął zaznaczając swoją obecność na kilkunastu listach przebojów utworami z płyty ZIMNY DOM. Tytułowy utwór z tego krążka bardzo szybko znalazł się w czołówce listy przebojów radiowej Trójki, która zaprosiła TOTENTANZ do zagrania koncertu w studio im. Agnieszki Osieckiej. Wydarzenie to spotkało się z ogromnym entuzjazmem ze strony publiczności i krytyków. Zespół gościł też w programie Minimax, prowadzonym przez radiową legendę ? Piotra Kaczkowskiego. TOTENTANZ został doceniony przez publiczność i organizatorów festiwalu w Węgorzewie oraz wielu tegorocznych festiwali studenckich, na które był zapraszany jako główna atrakcja imprezy.

Obecnie TOTENTANZ intensywnie koncertuje w całym kraju, a także przygotowuje utwory na najnowszą płytę. Ci którzy mieli okazję przesłuchać materiał, mówią krótko: „Jest cios!”

Premiera przewidziana jest na marzec 2011.
Zespół tworzą:
Rafał Huszno ? śpiew, gitary
Sebastian Mnich ? perkusja
Erik Bobella ? bas
Damian Gwizd? gitary

JACKKNIFE powstał w Stalowej Woli w lutym 2008 roku. Założyciel i gitarzysta Tomek Gutka zaprosił do wspólnego grania przyjaciół poznanych na warsztatach muzycznych oraz szkole. Pomimo młodego wieku, chcieli tworzyć piosenki ambitne traktujące o problemach współczesnego świata i rzeczywistości, która ich na co dzień otacza. Wszystko to otoczone rockową, gitarową muzyką, opartą o melodyjne i dynamiczne riffy, nie chcieli nikogo naśladować, stworzyli własny styl. Teksty zespołu są dość głębokie i poruszające, pisane są najcześciej przez basistę- Jakuba, zaś muzyka tworzona jest przez gitarzystę – Tomka.

W ciągu dwóch lat, zespół skomponował ponad dwadzieścia własnych utworów,. W swoim dorobku Jackknife ma zagranych wiele koncertów w klubach, podczas konkursów, festiwali i imprez plenerowych. Mieli okazję supportować takie zespoły jak: Kult, Oddział Zamknięty, Bracia, Farben Lehre, Totentanz czy IRA. Przełomowym momentem, było nagranie jesienią 2008 roku teledysku przy współudziale TVP do piosenki „Gruzja”, który zagościł w kilku stacjach muzycznych, a Ambassador Gruzji w Polsce przysłał specjalne podziękowanie dla zespołu. Na przełomie 2008/2009 roku powstało demo, zawierające 12 utworów, które zagościły w kilku rozgłośniach radiowych w kraju. Jesienią 2009 r.

Jackknife został zaproszony przez TVP do zagrania koncertu z okazji święta 11 listopada, który odbył się na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Piknik pod tytułem „Dotknij Niepodległości” transmitowany był przez kilka stacji telewizji publicznej. Ważnym wydarzeniem był też udział w 2009 i 2010 roku w festiwalu „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim, poświęconym pamięci Miry Kubasińskiej, gdzie otrzymali dwukrotnie wyróżnienie. Specjalnie na ten festiwal zespół zarejestrował w studio utwór z repertuaru zespołu Breakout „Do kogo idziesz?”, który znalazł się później na ich debiutanckiej płycie. Zespół wziął również udział w III Breakout Festiwalu w Cieszanowie, gdzie zgrał obok takich zespołów jak: Armia, COMA, KSU, Strachy Na Lachy, Voo Voo czy Big Cyc. Jesienią 2009 nastąpiła zmiana w składzie, dotychczasową wokalistkę zastąpiła Ola Polnicka. Rok 2010 rozpoczął się od pracy nad debiutancką płytą, która ukazała się w maju tego roku.

Wiosną 2010 zespół zakwalifikował się do międzynarodowego festiwalu Carpathia Festiwal 2010 gdzie przebił się do finałowej piętnastki spośród 180 zespołów z 22 krajów. W kwietniu na Jura Rock Festiwal, gitarzysta Tomek otrzymał statuetkę najlepszego gitarzysty festiwalu. Wakacje 2010 to wiele koncertów promujących płytę oraz udział w festiwalach m.in. Cieszanów Rock Festiwal, Rock Na Zamku w Szydłowcu, Flower Power w Opatowie oraz Rock Autostrada w Proszówkach koło Bochni. Po wakacjach ukazał się kolejny teledysk zespołu, promujący debiutancką płytę, do utworu „Złamana Symetria”, który trafił do kilku stacji telewizyjnych. Zespół zyskał nowych fanów, ich utwory trafiły do kilku stacji muzycznych i artykuł o Jackknife ukazał się w magazynie Top Guitar.

Osiągnięcia:
-Nisko sierpień 2008 ? I miejsce w przeglądzie „Młodzi Realizują Marzenia”
-październik 2008 – nagranie teledysku do piosenki „Gruzja”
-styczeń 2009 – wydanie demo z 10 utworami.
-Wrocław marzec 2009 – I miejsce w VIII eliminacji przeglądu „WROCK 2009”
-Lubaczów maj 2009 ? II miejsce na „Roztocze Rock Festiwal”
-Syców maj 2009 ? Finałowa szóstka „Syców Rock Festiwal”
-Ostrowiec Świętokrzyski lipiec 2009 ? wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu Miry Kubasińskiej na festiwalu
„Wielki Ogień” poświęconym jej pamięci
-Cieszanów sierpień 2009 ? Udział w III Breakout Festiwalu
-Dębica sierpień 2009 ? Wyróżnienie w „Rockowej Potyczce na Dźwięki”
-Warszawa listopad 2009 – Udział na zaproszenie TVP w pikniku „Dotknij Niepodległości” na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego z okazji rocznicy odzyskania niepodległości transmitowanego przez TVP1, TVP2, TVP info, TVP historia
-Kraków grudzień 2009 – finałowa szóstka festiwalu rockowego „dachOOFka 2009”
-Kraków grudzień 2009 – koncert w klubie Lizard King w celu zarejestrowania materiału „Live”
-Kwiecień 2010 – Łazy, „Jura Rock Festival”, nagroda indywidualna dla Tomka „osobowość festiwalu – najlepszy gitarzysta”
-Maj 2010 – pojawienie się na rynku debiutanckiej płyty pt.: „Pierwsze rozdanie”
-Maj 2010 – znaleźliśmy się w finale międzynarodowego festiwalu „Carpathia Festiwal 2010”
-Lipiec 2010 – w lipcowym numerze miesięcznika „Top Guitar” artykuł prezentujący nasz zespół
-Ostrowiec Świętokrzyski lipiec 2010 – wyróżnienie i nagroda w festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej
-Sierpień 2010 – udział Tomka jako jurora w przeglądzie Młodzi Realizują Marzenia- Nisko 2010
-Sierpień 2010 – czwarte miejsce w festiwalu Rock Autostrada 2010
-Wrzesień 2010 – premiera teledysku do utworu „Złamana Symetria”
-Czerwiec 2011 – finał ogólnopolskiego festiwalu Miasto Rocka
-Sierpień 2011 – udział w Cieszanów Rock Festiwal
-Październik 2011 – finał festiwalu RZEPA 2011 (Rzeszowski Przegląd Autorski)
-Październik 2011 – 2. miejsce i wyróżnienie w przeglądzie zespołów rockowych w Wieliczce

17.03.2012
TARNOBRZEG
KLUB: KNW
START: 20.00
BILETY: 20/25
PRZEDSPRZEDAŻ: KNW, CZAK MUSIC

http://www.facebook.com/events/255509884512817/