PLK ? to dobra marka

O rozwoju polskiej koszykówki, możliwościach, perspektywach, a także o pozycji Siarki Jezioro Tarnobrzeg w Polskiej Lidze Koszykówki rozmawiał w środę Jacek Jakubowski ? prezes PLK z Norbertem Mastalerzem – Prezydentem Tarnobrzega i Zbigniewem Pyszniakiem ? prezesem KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg.

Prezes Jacek Jakubowski już nie po raz pierwszy gościł w Tarnobrzegu i nie po raz pierwszy spotkał się z Prezydentem Miasta. Tym razem rozmawiano nie tylko o trwającym jeszcze sezonie, ale także o przyszłym i o możliwościach jakie niesie.

? Prezes Jakubowski mówił między innym o rosnącym znaczeniu i wartości polskiej koszykówki. Rozmawialiśmy także o możliwościach promocji, jakie dają występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak podkreślił prezes, coraz więcej firm jest zainteresowanych sponsoringiem, ponieważ nasza liga stoi na wysokim poziomie i przyciąga do sportowych hal tłumy kibiców ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz, który podzielił się z prezesem swoimi odczuciami i planami na najbliższą przyszłość.

– Prezes PLK chwalił nasz klub m. in. za polskich, młodych i ambitnych, zawodników oraz za kadrę trenerską. Mówił, że dobrze się stało, iż pozostaliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mówił także o tym, że być może w przyszłym sezonie kluby mogłyby liczyć, wzorem klubów piłkarskich, na wsparcie finansowe ze strony Polskiej Ligi Koszykówki ? mówił prezes ?lakersów? – Zbigniew Pyszniak.

Podczas kilkugodzinnej wizyty w Tarnobrzegu, Jacek Jakubowski miał także okazję zobaczyć Jezioro Tarnobrzeskie, które promują w nazwie nasi koszykarze.

? Nazwa naszej drużyny wzbudza zainteresowanie w środowisku koszykarskim, dlatego prezes był bardzo ciekawy i chciał zobaczyć nasze jezioro. Jak sam przyznał, mieliśmy bardzo dobry pomysł z taką promocją ? dodaje Prezydent Mastalerz. Prezes PLK obejrzał także mecz z ŁKS Łódź, który tarnobrzeżanie wygrali 88:79. 

Info/fot: UM.