Wzmocniona Siarka powalczy o awans

Pięciu nowych piłkarzy dołączyło do składu tarnobrzeskiej Siarki.
Piłkarska runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami. W najbliższy weekend drużyna Siarki Tarnobrzeg, która po 15 kolejkach jest liderem III ligi lubelsko-podkarpackiej, stoczy wyjazdowe spotkanie w Tomaszowie Lubelskim  z tamtejszą Tomasovią.

W środę w hali sportowej MOSiR w obecności Prezydenta Norberta Mastalerza, zarządu oraz trenera Adama Mażysza, miała miejsce konferencja prasowa poprzedzająca rozpoczynającą się rundę wiosenną.

Od marca barwy Siarki reprezentować będzie pięciu nowych piłkarzy. Do ekipy z Tarnobrzega dołączyli : Kamil Zalewski z Cresovii Siemiatycze, Jakub Zabłocki z Wisły Płock, Mariusz Korzępa ? Lechia Gdańsk, mający już za sobą występy w Siarce – Łukasz Rzepiela oraz powracający z wypożyczenia do Czarnych Połaniec – Mirosław Kabata.

– Uważam, że w obecnym składzie personalnym możemy nawiązać walkę z każdym. Sprawy w relacjach klub-miasto-MOSiR wyglądają na poukładane, tak abyśmy spokojnie mogli walczyć o najwyższe cele ? mówił Prezydent Mastalerz.

– Przyszedłem do tej drużyny, aby zrealizować cel jakim jest awans do II ligi. Będę starał się jak najbardziej pomóc naszej drużynie – deklarował na spotkaniu Mariusz Korzępa, który ostatni sezon spędził w Lechii Gdańsk.

– Mamy pięciu nowych zawodników, co od razu powoduje większą rywalizację na poszczególnych pozycjach. Może to mieć tylko wymierne skutki w postaci jakości i efektywności gry. Druga runda jest specyficzna. Oprócz kontuzji dochodzą także kartki, musimy o tym pamiętać. Mamy mocną drużynę i dobrych zmienników, co może tylko i wyłącznie spowodować lepszy wynik piłkarski ? mówił podczas konferencji trener Mażysz.

Info: UM.