Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie

W tym roku MOSiR im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu organizuje Pierwszy Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie. To nowe przedsięwzięcie nad największym po Solinie akwenem wodnym na Podkarpaciu, które miejmy nadzieję wpisze się na stałe w ogólnopolski kalendarz biegowy.

Organizowany Maraton będzie również obecnie jedyną tak dużą imprezą biegową w Województwie Podkarpackim (jedyny bieg maratoński w województwie). Regularny brzeg Jeziora i stosunkowo niewielkie wzniesienia, obecne tylko przy wschodniej linii brzegowej, tworzą nie tylko raj dla plażowiczów i windsurferów, ale także idealne miejsce do czynnego uprawiania innych sportów, w tym biegania.

Droga biegnąca wokół Jeziora liczy 10 kilometrów. Maratończycy będą mieli do pokonania 4 okrążenia wokół Jeziora, oprócz tego organizowany jest bieg na 10 kilometrów, zawody Nordic Walking także na dystansie 10 kilometrów, biegi plażowicza po najdłuższej zagospodarowanej plaży na Podkarpaciu.  

To nie koniec atrakcji, które będą nam towarzyszyć 23 czerwca 2012 roku, ale o nich zapraszamy do przeczytania na stronie Maratonu:  

www.maratontarnobrzeg.pl

Zapraszamy również do zapisywania się na zawody biegowe na dystansach 42 i 10 km oraz Nordic Walking w elektronicznym formularzu rejestracji zawodników.

Ostateczny termin zgłoszeń: 31 maja 2012r.