Kolejny sukces zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg

Nasi tenisiści stołowi rywalizując z zawodnikami z całego świata odnieśli kolejny sukces i wywalczyli dwa medale. W dniach 20-25 marca odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch – Lignano Master Open 2012, w których wystąpiła 12 osobowa Reprezentacja Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo.

W polskiej ekipie znalazła się trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg, 14 letnia Karolina Pęk klasa startowa 9 i dwaj wózkarze Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka klasa startowa 4.

Karolina Pęk w turnieju drużynowym w klasie startowej łączonej 8-9 wraz z Małgorzatą Jankowską zdobyły zloty medal pokonując 3:0 drużynę z Niemiec Juliane Wolf/Stephanie Grebe oraz drużynę mieszaną Dajana Jastrzębska/Ludmila Kazeeva 3:0.

Drużyna Polska wózkarzy w klasie startowej 4, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka wywalczyli brązowy medal. W rozgrywkach grupowych pokonali po 3:0 drużynę węgiersko – szwajcarską Balazs Barabas/Michael Faessler oraz rumuńską Dacian Makszin/Petru Ifrosa i zostali pokonani 0:3 przez drużynę włosko ? szwedzką Salvatore Caci/ Alexander Ohgren. Z grupy B wyszli na drugi miejscu, w półfinale trafili na drużynę z Turcji Abdullah Özturk/Nesim Turan, której ulegli 0:3. W walce o brąz po emocjonującym pojedynku pokonali 3:0 drużynę brazylijsko ? izraelską Ezequiel Babes/Shai Siada.

Przez dwa dni wcześniejsze rozgrywano turniej indywidualny, w którym Karolina Pęk w klasie startowej 9 zajęła czwarte miejsce, Krzysztof Żyłka swój turniej zakończył w rozgrywkach w grupie a Maciej Nalepka po wyjściu z grupy uległ 1: 3 zawodnikowi z Turcji Nesim Turan i odpadł z turnieju.