231 tysięcy zł na promocję Tarnobrzega

Ponad 140 tysięcy złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na kampanię promocyjną otrzymał samorząd tarnobrzeski. Dofinansowanie przyznano na projekt ?Kampania promocyjna województwa podkarpackiego ? organizacja imprez promocyjnych przez miasto Tarnobrzeg?. Całość zadania, to 231 tys. zł.

Wniosek o dofinansowanie samorząd tarnobrzeski złożył kilka miesięcy temu. Jednak dopiero w marcu dotarła do nas informacja o przyznaniu blisko 65% dofinansowania.

– Celem projektu jest m. in. zmiana postrzegania miasta jako ośrodka związanego z przemysłem siarkowym i chemicznym. Chcemy promować nowy kierunek rozwoju miasta i województwa, jakim jest turystyka oraz zainteresować potencjalnych inwestorów możliwością inwestowania w zakresie tworzenia infrastruktury sportowej, rekreacyjnej, hotelarskiej ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

W ramach projektu zostaną zorganizowane dwie imprezy na powitanie i pożegnanie lata. Nie zabraknie też zmagań sportowych podczas zawodów windsurfingowych. Zostaną także zrobione gadżety promocyjne i wydany folder promocyjny.

Info: UM.