Inauguracja obchodów Roku Jana Słomki

18 kwietnia (środa) o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej zostaną zainaugurowane obchody Roku Jana Słomki. W programie prelekcja Waldemara Stępaka na temat życia i działalności Jana Słomki, otwarcie wystawy okolicznościowej, wystąpienie Prezydenta Miasta oraz koncert Chóru Dzikowianie.

W ramach obchodów Roku Jana Słomki zaplanowano także m.in. wydanie kolejnej edycji „Pamiętników Włościanina”.

Ramowy program obchodów:
Kwiecień
Otwarcie wystawy ?Jan Słomka-?niech z tego co już należy do przeszłości, płynie nauka na przyszłość?. 18. kwietnia, godz. 17.00. MBP, ul. Szeroka 13.
Opracowanie i wydanie przez Dział Informacyjno-Bibliograficzny MBP ?Bibliografii podmiotowo ? przedmiotowej? dotyczącej postaci Jana Słomki.

Maj
Promocja nowego, piątego wydania ?Pamiętników włościanina? Jana Słomki, przygotowanego do druku przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Książka pod patronatem Prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalerza wydana została przez Urząd Miejski w Tarnobrzegu.

Maj ? czerwiec
Prezentacja wystawy ?Jan Słomka-?niech z tego co już należy do przeszłości, płynie nauka na przyszłość?.

Październik
Uroczyste podsumowanie konkursu dla młodzieży?Mój Tarnobrzeg ? moje wspomnienia? inspirowanego ?Pamiętnikami włościanina?. Konkurs ogłoszony został przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki oraz Redakcję ?Tygodnika Nadwiślańskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu i Tarnobrzeskim Domem Kultury.

Wrzesień ? grudzień
Lekcje biblioteczne, przybliżające życie i działalność wójta z Dzikowa, realizowane w Czytelni Głównej MBP i filiach osiedlowych.