Srebrne małżeństwo

Podczas rozegranych w Katowicach XXXVI Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness wspaniale spisali się reprezentanci Integracji Tarnobrzeg, którzy zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

 W pierwszej odsłonie niedzielnych finałów zaprezentował się Piotr Dziekan, który w kategorii kulturystyka klasyczna do 175cm zajął 2-gie miejsce i tym samym zdobył pierwszy medal wśród osób pełnosprawnych w historii tarnobrzeskiej kulturystyki oraz otworzył przysłowiowy „worek z medalami” dla naszej ekipy. 
W bloku popołudniowych finałów wystąpił niezawodny Michał Kilian, który w kategorii kulturystyka osób niepełnosprawnych zajął pierwsze miejsce.

– Z ogromnymi nadziejami oczekiwaliśmy finałów kobiet w kategorii bikini do 168 cm, gdzie mogliśmy podziwiać jakże urokliwą Anne Dziekan (prywatnie żonę Piotra). Jaką przeżyliśmy radość kiedy okazało się że nasza Ania po pasjonującej walce w finałowej szóstce zawodniczek zdobyła srebrny medal! – powiedział Marek Koczyjan v-ce prezes stowarzyszenia Integracja.

Przypomnijmy że ta zdolna zawodniczka jeszcze miesiąc wcześniej podczas ogólnopolskich zawodów o nazwie Debiuty Kulturystyczne w Ostrowi Mazowieckiej zajęła  ósme miejsce, natomiast Piotr na tydzień przed Mistrzostwami Polski podczas Mistrzostw Śląska w Bytomiu zajął czwarte miejsce.

Oboje wykazali się ogromną pracą i silnym charakterem związanym z końcówką przygotowań do najważniejszej imprezy, jaką były Mistrzostwa Polski. Ostatnia fazę przepracowali perfekcyjnie, kosztowało to ich wiele wyrzeczeń związanych z cięzkim treningiem (nawet dwa razy dziennie) a przede wszystkim z utrzymaniem przez wiele tygodni diety w celu doprowadzenia sylwetki do perfekcji.

Mistrzostwa były również eliminacjami do Mistrzostw Europy. Ania i Piotr przeszli je pozytywnie, oboje uzyskali kwalifikacje do europejskiego czempionatu. 

W dniach 4-7 maja Piotr reprezentował będzie Polskę podczas ME w Hiszpanii (Santa Susanna), natomiast 11-14 maja Ania reprezentować będzie nasz kraj w Chorwacji (Zagrzeb).

– Michał już tradycyjnie nie zawiódł, był w bardzo dobrej formie – również przygotował się znakomicie (widać na załączonych zdj.). To jemu i jego niepełnosprawnym kolegom z klubu zawdzięczamy , że w ich ślady poszli sprawni koledzy. Na przykładzie Anii i Piotra widać że są godnymi następcami skutecznie rozwijającymi sporty sylwetkowe w naszym mieście – powiedzia Marek Koczyjan.

Na zdjeciach : Ania nr. startowy 60
Piotr nr.startowy 126

Info: Sławomir Wiatrowski