Karolina Pęk z olimpijską kwalifikacją

Karolina Pęk 14 letnia niepełnosprawna ruchowo tenisistka stołowa, zawodniczka IKS Jezioro Tarnobrzeg wystąpi w Igrzyskach Paraolimpijskich Londyn 2012.

Jest to ogromny sukces bardzo młodej utalentowanej Tarnobrzeżanki, uczennicy Gimnazjum nr 3, w tak młodym wieku będzie uczestniczyć w tak prestiżowych zawodach i walczyć o medale dla Polski. Jesteśmy z niej dumni i trzymamy kciuki.

Jej awans do Londynu to świetna promocja Tarnobrzega i naszego klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg. Praca w klubie z trenerem Jackiem Lachorem, również praca z trenerami Reprezentacji Polski na zgrupowaniach (konsultacjach), z trenerami Podkarpackiego OZTS na obozach sportowych, przyniosła znakomite wyniki oraz sukcesy w tym i w ubiegłym roku. 

Przypomnijmy, że Karolina jest Wicemistrzynią Europy z Chorwacji 2011, Drużynową Mistrzynią Polski 2011, zdobywczynią Drużynowego i Indywidualnego Pucharu Polski, Wicemistrzynią Polski w singlu i zdobyła sześć medali (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch, Holandii, Słowacji, Czech i Rumunii w 2011 roku. W tym roku zdobyła srebrny medal w drużynie w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch.

Odnosi równocześnie sukcesy w rywalizacji ze sprawnymi zawodniczkami, jest najlepszą kadetką w Województwie Podkarpackim w 2012 roku (złoty medal w singlu, deblu i mikście). Wywalczył awans do Finału Mistrzostw Polski Kadetek/-ów, które będą zarazem Finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tenisie Stołowym.

Obecnie trwają intensywne przygotowania do Igrzysk Paraolimpijskich poprzez udział Karoliny w obozach sportowych (konsultacjach) Kadry Polski, w treningach w klubie. Uczestniczy ona w tej chwili w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, następnie będzie brała udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji, Rumuni i Francji. W zawodach tych walczy o punkty i jak najlepsze rozstawienie w Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

W Londynie w turnieju drużynowym w klasie startowej IX-X wystąpi w jednej drużynie razem z Natalią Partyką i Małgosią Jankowską.