Mistrz sztangi

Na rozegranych w miejscowości Końskie Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów do lat 18, wspaniale spisał się wychowanek tarnobrzeskiej Integracji Patryk Korczyński, który w kategorii do 105 kg zdobył złoty medal i ustanowił rekord Polski.

Patryk w przysiadach (pierwszej konkurencji trójboju) uzyskał wynik 185kg i zdobył nieznaczne prowadzenie nad dwoma rywalami, którzy uzyskali taki sam wynik tj. 185kg, ale byli od Patryka ciężsi.
W następnej konkurencji trójboju jaką jest wyciskanie sztangi leżąc, nasz zawodnik uzyskał już przewagę 32,5kg nad drugim z zawodników, co dało mu wyraźne prowadzenie po dwóch konkurencjach.
Trzecią konkurencję tj. martwy ciąg, Patryk rozpoczął od 210kg, które zaliczył bez najmniejszego problemu. W drugim zalicza 220kg i wreszcie w trzecim 230kg, którym to podejściem deklasuje rywali i zwycięża różnicą 57,5 kg nad drugim z zawodników.

W punktacji ogólnej trójboju (suma najwyższych wyników z trzech konkurencji) zawodnik z Tarnobrzega uzyskał 557,5kg co jest nowym rekordem Polski w kategorii juniorów do lat 18, poprawia stary rekord o 2,5 kg.

Warto dodać, że w wyciskaniu leżąc Patryk również ustanowił nowy rekord, od soboty 12 maja 2012r  należy on do zawodnika z Integracji i wynosi 142,5 kg.
Patryk jest uczniem drugiej klasy Euro-Szkoły w Tarnobrzegu, trenuje w siłowni MOSiR Tarnobrzeg.
– Patryk to zawodnik ambitny, pracowity a przy tym bardzo skromny, uważam że w najbliższych latach swoją postawą i wynikami  może sprawić nam jeszcze wiele radości – powiedział Marek Koczyjan v-ce prezes Integracji.