Dziecięco-młodzieżowy dzień robotyki

Już za kilka dni wakacje. Nim nastanie czas wakacyjnej ?laby? ? stalowowolski Inkubator Technologiczny proponuje dzieciom, także w wieku tuż przed progiem szkolnej ?dojrzałości? (5 lat) spróbowanie zabawy bez kosztownych wyjazdów na wczasy czy kolonie.

Dzieciaki w wieku od 5 do 17 lat mogą w najbliższą sobotę, 23 czerwca wziąć udział w ?DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWYM DNIU ROBOTYKI W INKUBATORZE TECHNOLOGICZNYM?.

Impreza potrwa od godz. 10.00 do 14.30. Najmłodsze dzieci powinny przyjść do Inkubatora wraz z rodzicami.

Zajęcia proponowane dzieciom przedszkolnym, ze szkół podstawowych i gimnazjalnych polegać będą na:
1. Indywidualnym projektowaniu i budowie ?swojego? robota przy pomocy specjalnych zestawów Lego Mindstorms NXT 2.0. To fantastyczna zabawa połączona z edukacją techniczną. Na ten segment zajęć sobotnich trzeba dziecko wcześniej zapisać dzwoniąc pod numer 666 747 310;
2. Grupowych, zabawowych zajęciach ćwiczących wyobraźnię i zdolności manualne dzieci przy pomocy bogatych zestawów klocków Lego;
3. Indywidualnym wykonywaniu zadań związanych ze? spawaniem przy pomocy wirtualnego symulatora-trenażera spawalniczego.
Uczestnictwo w zajęciach (2) i (3) nie wymaga wcześniejszych zgłoszeń.
Sobotni Dzień Robotyki w Inkubatorze jest wspólną inicjatywą realizatorów dwóch przedsięwzięć: ŚWIATA ROBOTYKI (www.swiatrobotyki.pl) oraz NAUKOWEGO ZAWROTU GŁOWY i samego Inkubatora Technologicznego.

? Zapraszamy dziatwę i rodziców. Chcemy poszerzać krąg entuzjastów dla techniki i nauk ścisłych, łącząc procesy poznawcze i edukacyjne z zabawą, poczynając od najmłodszych. Dalszym etapem, ale kalendarzowo już bardzo bliskim będzie uruchomienie u nas Oddziału Politechniki Dziecięcej – zapewniają nas w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli.

Info: organizatorzy.