Kibicujmy Karolinie!

Karolina Pęk – utalentowana zawodniczka IKS-u Jezioro Tarnobrzeg odlicza już godziny, które dzielą ją od wylotu na Paraolimpiadę w Londynie.
Czternastoletnia  tarnobrzeżanka przez ostatni okres szlifowała formę na obozach przygotowawczych w Wiśle i Ostródzie.

Dzisiaj w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 w Tarnobrzegu miało miejsce  pożegnanie zawodniczki.

 – Wspólnie z Karoliną mieliśmy przyjemność spotkać się po wywalczeniu przez nią kwalifikacji olimpijskiej. Mam również wielką przyjemność spotkać się z nią dzisiaj. Życzę Ci wielkiej satysfakcji, zadowolenia i pewności siebie. Cieszę się, że jako samorząd tarnobrzeski, poprzez chociażby przyznawane stypendia, możemy w jakiejś części wesprzeć Cię i dołożyć się do Twoich sukcesów. Udział w tak prestiżowym wydarzeniu jest nie tylko dla Ciebie, ale i dla nas powodem do wielkiej dumy ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Jutro Karolinę czeka jeszcze uroczyste ślubowanie w Warszawie i wspólny wylot wraz z ponad stuosobową grupą polskich olimpijczyków do Londynu. Tam, 27 sierpnia, odbędzie się losowanie  gier singlowych i nasza zawodniczka pozna swoją rywalkę. Parę dni później tarnobrzeżanka weźmie udział w turnieju drużynowym, gdzie o medal będzie walczyć m. in. razem z Natalią Partyką.

– Będziemy  trzymać kciuki za Karolinę. Wierzymy, że pomimo młodego wieku uda się zdobyć medal – mówi Rajmund Zięba, prezes IKS-u Jezioro Tarnobrzeg. – To jest sport, często decyduje dyspozycja dnia, podejście psychiczne. Karolina jest pierwszą zawodniczką naszego klubu, która weźmie udział w Igrzyskach. To fantastyczna sprawa. W imieniu klubu, zawodników, działaczy, życzymy Ci sukcesu – dodał.

Info: UM.