VI Turniej Tenisa Stołowego na Wózkach

Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg zaprasza na organizowany po raz szósty w Tarnobrzegu, ogólnopolski VI Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP ? TOP KOBIET Tarnobrzeg 2012. 

Zawody odbędą się 8- 9 września 2012 roku od godziny 10.00 na Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Patronat Honorowy na turniejem objął Prezydenta Miasta Tarnobrzega Norbert Mastalerz oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.
Zawody składały się będą z dwóch turniejów indywidualnych (system rozgrywek ?każdy z każdym?).

Uczestnikami Turnieju będą zaproszeni imiennie:

– TOP 10 – najlepsi w kraju zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasy startowe 3, 4, 5 – (para, amputanci i z inną niesprawnością ruchową uniemożliwiającą grę na stojąco)
– TETRA TOP – najlepsi w kraju zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasy startowe 2 – (tetra grający min. z przybandażowaną rakietką)

Wystąpi 18 zawodników niepełnosprawnych ruchowo grających na wózkach min. Reprezentanci Polski, medaliści Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy, uczestnicy Paraolimpiady Ateny 2004, Sydney 2000.

Zawody poprowadzą, jako sędzia główny Pan Henryk Oleksiuk (sędzia państwowy), pomagał mu będzie sędzia Pan Janusz Malarz oraz sędziowie przy stołach Krzysztof Kowalski, Wiesław Byczek, Piotr Mikera, Szymon Kwiatkowski, Radosław Nitek, Bogusław Sroczyński. 

Opieka medyczna Joanna Sroczyńska a nagłośnienie zapewni Pan Ryszard Patrzyk.

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami międzynarodowymi ITTF Para Table Tennis oraz z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego z uwzględnieniem specyfiki sportu niepełnosprawnych. Będą obsługiwane przez 6 osobową pomoc techniczną oraz wolontariuszy. Mecze rozgrywane będą na 6 stołach SPONETA S7-13 z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Andro.
Zakwaterowanie zawodników, trenerów, sędziów w Hotelu Karolina i w Hotelu Kameleon w Tarnobrzegu oraz w Hotelu Basztowy w Sandomierzu.
Catering – obiady na hali sportowej zapewnia Spółdzielnia Socjalna KONAR z Tarnobrzega.

W dniu 8 września 2012 roku o godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie i prezentacja zawodników uczestniczących w zawodach.

Sponsorzy:
Prezydent Miasta Tarnobrzega, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Aga Sport z Gliwic, Spółdzielnia Socjalna Konar z Tarnobrzega, Firma Seltar z Tarnobrzega, MediaExpert, Golden Global Grupa-Centrum Reklamy, Kancelaria Prawna AnLex Andrzej Gryczka, Cukiernia Piotrowscy, Firma Miwax z Tarnobrzega, Zakłady Mechaniczne Siarkopol Tarnobrzeg, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie Oddział w Tarnobrzegu – Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu, Firma Intop z Tarnobrzega, Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, ZSP nr 1 w Tarnobrzegu, Aksedo z Warszawy, Hotel Karolina w Tarnobrzegu, Hotel Kameleon w Tarnobrzegu, Hotel Basztowy w Sandomierzu,

Patronat Medialny: MTV Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Super Nowości, NadWisłą24.pl, www.tarnobrzeg.info, www.pingpong.com.pl