Najlepsi wózkarze rywalizowali w Tarnobrzegu

Najlepsi tenisiści stołowi na wózkach rywalizowali w Tarnobrzegu
Przez dwa dni najlepsi zawodnicy z całego kraju rywalizowali w VI Turnieju Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 i TETRA TOP Tarnobrzeg 2012.

– Podziwiam państwa charakter i umiejętności. Cieszę się, że jako Prezydent Miasta mogę gościć w Tarnobrzegu najlepszych niepełnosprawnych tenisistów stołowych. Ta dyscyplina sportowa bardzo dobrze się rozwija w naszym mieście i mamy powody do dumy z naszych zawodników. Jestem przekonany, że podczas turnieju nie zabraknie emocji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie ? mówił Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Zawody rozegrane zostały w miniony weekend, w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Tarnobrzeski turniej był mocno obsadzony, bowiem wśród zawodników można było podziwiać m. in. reprezentantów Polski, medalistów Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, uczestników Paraolimpiady z Aten i Sydney. 

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się sportowcy IKS-u Jezioro Tarnobrzeg, którzy wywalczyli aż pięć spośród dziewięciu, pucharów.
 W turnieju TOP 10 zwyciężył Krzysztof Żyłka ( IKS Jezioro Tarnobrzeg) wyprzedzając swojego klubowego kolegę- Macieja Nalepkę. Na najniższym stopniu podium zameldował się Rafał Lis  (Start Szansa Gdańsk)

W rywalizacji TETRA TOP pierwsze miejsce przypadło Tomaszowi Jakimczukowi (Start Zielona Góra) drugie Rafałowi Czuperowi (Start Białystok). Trzecie miejsce wywalczył natomiast Rajmund Zięba, prezes i manager klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Turniej OPEN wygrał Rafał Lis (Start Szansa Gdańsk) przed  Maciejem Nalepką i Krzysztofem Żyłką (obydwaj IKS Jezioro Tarnobrzeg).

Info: UM, Fot. Dariusz Bajor