Nowy rektor PWSZ

Dr Paweł Maciaszczyk od kilkunastu dni zarządza Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. St. Tarnowskiego w Tarnobrzegu.
Zastąpił on na stanowisku rektora dr hab. Kazimierza Jaremczuka, który pełnił tę funkcję od początku istnienia tarnobrzeskiej uczelni.

– Właśnie otworzył się nowy, ważny rozdział w dziejach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Tarnowskiego w Tarnobrzegu i pozwoli na owocną współpracę z innymi instytucjami. Mam nadzieję, że każdy z pracowników, naukowców i studentów będzie mógł poczuć się ważną częścią pewnego wspólnego dzieła, jakim jest tarnobrzeska PWSZ. Zapewniam, że będę wspierał wszelką aktywność naukową, organizacyjną, kulturalną i sportową naszej uczelni. Pragnę, aby tarnobrzeska PWSZ kojarzyła się z profesjonalnym kształceniem, dobrze rozwiniętą bazą dydaktyczną, a uzyskanie dyplomu pozwoliło zdobyć ciekawą pracę ? pisze w liście gratulacyjnym do nowego rektora Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Wybór nowego rektora nie był jedyną zmianą wśród władz uczelni. Prorektorem do spraw nauczania została dr Monika Piątek, a prorektorem ds. rozwoju będzie dr Stanisław Lis. Dziekanem wydziału pedagogiki została dr Beata Zięba-Kołodziej, a wydziału przedsiębiorczości i zarządzania – dr Aleksander Kasprzyk. Wydziałem socjologii pokieruje ks. dr Piotr Setlak.

Info: UM.