Ogłoszono przetarg na kolejny etap budowy stadionu

Do 1 sierpnia 2014 roku potrwa kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego przy Alei Niepodległości. Prace zostały zaplanowane na okres trzech lat ze względu na dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

– Ta wiadomość z pewnością ucieszy kibiców, którzy z pewnym zaniepokojeniem spoglądają na nieotynkowaną trybunę, która wygląda jakby po prostu zabrakło funduszy na jej dokończenie. Modernizacja stadionu planowana była z rozmachem, zamiast z rozumem. Dlatego teraz w każdy możliwy sposób szukamy środków na dokończenie tej inwestycji ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Prace związane z przebudową stadionu rozłożono na 3 lata. Według harmonogramu w roku 2012 zostanie wykonany monitoring, linia kablowa zasilająca 0,4 kV (zalicznikowa), a także zostanie wykonany zespół pomieszczeń na II piętrze trybuny A pod potrzeby monitoringu.

W roku 2013 zostanie wykonany drugi zespół pomieszczeń na II piętrze, wykończone zostaną pomieszczenia na I piętrze oraz zostanie wykonana ostateczna warstwa posadzki na I piętrze.

Największy zakres zaplanowano na 2014 rok. Obejmie on m. in.: wykonanie podłoża na parterze we wszystkich pomieszczeniach (poziom 0), wykonanie pomieszczeń na parterze (kompleks pomieszczeń dla drużyn rozgrywających mecz (szatnie z natryskami, miejsca do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza), pomieszczenia dla badań antydopingowych, szatnie dla sędziów, pokój narad, pomieszczenie dla zarządzania oświetleniem i monitoringiem, pomieszczenie pomocy medycznej dla zawodników, kasa biletowa z pomieszczeniem kontroli przy wejściu i depozytem, a także pomieszczenia rozdzielni elektrycznej, dwie wentylatornie, pomieszczenie wodomierza, gospodarcze i dla sprzątaczek. 

Termin składania ofert w postępowaniu upływa 5.10.2012. Cała inwestycja ma być gotowa do 1 sierpnia 2014 roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego. 

Info: UM.