Zawody strzeleckie nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Pięćdziesięciu pięciu zawodników wystartowało w Jesiennych Zawodach HFT Tawerniaki 2012, których organizatorem był LOK Koło Strzelectwa Terenowego E-TAWERNA. Zawody już po raz drugi rozegrano nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

– Cieszę się, że nasze Jezioro Tarnobrzeskie przyciąga nie tylko miłośników żeglowania, ale także strzelectwa. Wokół akwenu są bardzo atrakcyjne tereny, które można wykorzystać m. in. na organizację tego typu zawodów. Mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie rosła liczba uczestników i że Tawerniaki już na stałe wpiszą się w kalendarz miejskich imprez ? mówił Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Jesienne Zawody HFT Tawerniaki 2012 rozegrano już po raz drugi nad Jeziorem Tarnobrzeskim, ale po raz pierwszy na półwyspie. Tor składał się z 30 figurek/stanowisk. Do zdobycia było maksymalnie 60 punktów. Puchary w kategorii HFT-1 oraz „Najlepsza Kobieta” ufundował Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, a w kategorii HFT-2 oraz „Najlepszy Junior” firma Fenix Metals Sp. z o.o. 

Poniżej lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
HFT-1
1- Błażej Gąsior 58 pkt. (zwycięstwo po dogrywce)
2- Wacław Stamirski 58 pkt.
3- Tomasz Klimunt 56 pkt.

HFT-2
1- Cezary Bartosiak 51 pkt. (zwycięstwo po dogrywce)
2- Dariusz Sekuła 51 pkt.
3- Marcin Opiła 58 pkt.

HFT Kobiety
1- Sylwia Cieluch 49 pkt.
2- Anna Machowicz 47 pkt.
3- Katarzyna Trojnar 45 pkt.

HFT Junior

1- Martyna Kieljan 52 pkt.
2- Weronika Klimunt 51 pkt.
3- Wojciech Matuszewski 43 pkt.

Info: UM, Fot. Dariusz Bajor