Plac z programu Maluch 2012 przy tarnobrzeskim żłobku

Jeszcze w tym roku przy tarnobrzeskim Żłobku Miejskim powstanie dla maluchów profesjonalny plac zabaw, który zostanie zmodernizowany w ramach resortowego programu ?Maluch 2012?.
W tym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na realizację tej inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FUDALI z Głogowa Małopolskiego za cenę brutto: 95 200,87 zł. 

– Podczas realizacji drugiego etapu inwestycji ?Adaptacja Istniejącego Budynku Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu na Żłobek?, udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy, dzięki czemu mogliśmy wnioskować o ponowne ich wykorzystanie właśnie na przebudowę placu zabaw. Przy żłobku jest piękny teren, który można idealnie zagospodarować właśnie na plac zabaw dla najmłodszych. Inwestycję zrealizujemy jeszcze w tym roku, aby już w przyszłym maluchy mogły korzystać z huśtawek. Dzieci będą mogły bawić się w specjalnym małym domku, piaskownicy-statku, huśtać się na kiwaku samochodowym, podwójnej huśtawce wahadłowej, karuzeli czy przechodzić przez specjalny tor przeszkód oczywiście dostosowany do ich potrzeb ? mówił Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Remont placu zabaw przy Żłobku Miejskim przy ul. Dekutowskiego 4 w Tarnobrzegu obejmuje m. in.: obsługę geodezyjną przed i powykonawczą, przygotowanie terenu pod nawierzchnię syntetyczną, dostawę i montaż urządzeń zabawowych, dostawę i montaż pozostałych elementów wyposażenia terenu, wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej, a także uporządkowanie terenu. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do 17 grudnia br.

Inwestycja ta zostanie sfinansowana w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 ?Maluch? ? ?Maluch 2012 ? II etap? – Adaptacja Istniejącego Budynku Przedszkola nr 9 w Tarnobrzegu na Żłobek dla dzieci do lat 3 ? II etap.

Info: UM.