Wznowiono prace przy budowie stadionu

Pełną parą idą prace przy przebudowie stadionu miejskiego przy Alei Niepodległości. Prace zostały zaplanowane na okres trzech lat ze względu na dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego i potrwają do 1 sierpnia 2014 roku. Koszt przebudowy to 5156000zł.

– Niestety kolejny etap przebudowy stadionu potrwa aż 3 lata. Budżet miasta nie udźwignąłby następnej takiej inwestycji, dlatego szukaliśmy innych, zewnętrznych możliwości finansowania. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego, ale prace musieliśmy rozłożyć aż na trzy lata. Już na wiosenną rundę gotowy będzie m. in. monitoring, który ułatwi pracę policji, ochronie i służbom porządkowym ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

W ramach zaplanowanych prac jeszcze w tym roku zostanie wykonany monitoring, linia kablowa zasilająca nn 0,4 kV (zalicznikowa), a także zostanie wykonany zespół pomieszczeń na II piętrze trybuny A właśnie pod potrzeby monitoringu. W roku 2013 zostanie wykonany drugi zespół pomieszczeń na II piętrze, wykończone zostaną pomieszczenia na I piętrze oraz zostanie wykonana ostateczna warstwa posadzki na I piętrze.

Największy zakres zaplanowano na 2014 rok. Obejmie on m. in.: wykonanie podłoża na parterze we wszystkich pomieszczeniach (poziom 0), wykonanie pomieszczeń na parterze, kompleks pomieszczeń dla drużyn rozgrywających mecz (szatnie z natryskami, miejsca do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza), pomieszczenia dla badań antydopingowych, szatnie dla sędziów, pokój narad, pomieszczenie dla zarządzania oświetleniem i monitoringiem, pomieszczenie pomocy medycznej dla zawodników, kasa biletowa z pomieszczeniem kontroli przy wejściu i depozytem, a także pomieszczenia rozdzielni elektrycznej, dwie wentylatornie, pomieszczenie wodomierza, gospodarcze i dla sprzątaczek.
Wykonawcą przebudowy stadionu jest firma FLIS Marcin Flis z Janowa Lubelskiego.

Inwestycja objęta jest dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

Info: UM.