IX Tarnobrzeskie Forum Kobiet

Już po raz dziewiąty Regionalne Centrum Promocji i Informacji dla Kobiet zorganizowało Tarnobrzeskie Forum Kobiet, tym razem pod hasłem ?Warto żyć?, warto kochać?, warto pomagać??
Spotkanie odbyło się w Sali Sejmowej Zamku Dzikowskiego.

Gościem specjalnym była pani Wanda Półtawska – profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, bliska przyjaciółka Jana Pawła II, która wygłosiła referat na temat ?Odpowiedzialność kobiet za losy świata?.

Podczas Forum rozstrzygnięto konkurs ?Tarnobrzeski Wolontariusz Roku 2012?. Zwyciężyła Natalia Pędzimąż, która swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w 2003 roku, kiedy wstąpiła do Związku Harcerstwa Polskiego. Natalia ma na swoim koncie udział w wielu szlachetnych inicjatywach. Jest czynną wolontariuszką WOŚP. W wieku 12 lat wspólnie ze swoją zastępową zorganizowała spotkanie  z chorymi dziećmi w tarnobrzeskim szpitalu, podczas którego śpiewano piosenki i organizowano zabawy, by chociaż na chwilę pozwolić zapomnieć najmłodszym o ich chorobie. W 2005 roku Natalia zaczęła prowadzić drużynę harcerską, z którą zorganizowała wiele akcji, chociażby taką jak przekazanie Światełka Betlejemskiego mieszkańcom miasta. Podczas powodzi była odpowiedzialna za opiekę nad osobami, które ucierpiały w trakcie kataklizmu, spotykała się z poszkodowanymi, uczestniczyła również w akcji ratowania wału, pomagała wielu rodzinom w pracach porządkowych po przejściu wielkiej wody. Natalia prowadzi również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Jest liderem zespołu ?Szlachetna Paczka?, niesie pomoc rodzinom znajdującym się trudnej sytuacji materialnej. Jest zaangażowana w organizację zlotów dla młodzieży z domów dziecka.

– Pragnę pogratulować i podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy tak ochoczo niosą pomoc osobom potrzebującym. Wasze zaangażowanie i wielkie serce daje innym osobom nadzieję na lepsze jutro. Życzę, aby wysiłek i zaangażowanie zawsze były dla was źródłem satysfakcji ? mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Info: UM.