Maciek Balcar i Nie-bo w TDK

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na koncert Maćka Balcara i grupy Nie-bo ?Live Trax Tour 2013?, który odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00 w TDK.

Bilety w cenie 30zł do nabycia w TDK.

Maciej Balcar

wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Od 2001 roku wokalista zespołu Dżem. W 1996 spotkał się po raz pierwszy z poetą Krzysztofem Feusettem, który pomógł mu stworzyć pierwsze teksty piosenek. W tym samym roku wygrał casting do filmu i płyty Roberta Chojnackiego. Zaproponowano mu również występ na płycie Trzeci wymiar Roberta Jansona. Obie te propozycje zostały przez artystę odrzucone, ponieważ marzył o śpiewaniu własnych piosenek.

W 1998 r. ukazała się jego solowa płyta zatytułowana Czarno, na której gościnnie wystąpili m. in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski. W 1999 r. wystąpił na płycie zespołu Harlem. Wziął także, razem z Andrzejem „Piaskiem” Piasecznym i Natalią Kukulską, udział w nagraniu płyty z kolędami zatytułowanej Przybieżeli do Betlejem.

W 2000 roku zaczął występować w chorzowskim Teatrze Rozrywki w roli tytułowej w musicalu Jesus Christ Superstar. W 2001 r. zastąpił Jacka Dewódzkiego i został nowym wokalistą zespołu Dżem. W 2002 użyczył głosu głównemu bohaterowi filmu DreamWorks Mustang z Dzikiej Doliny. W 2004 ukazała się pierwsza płyta Dżemu z Maciejem w roli wokalisty zatytułowana 2004. W 2005 zagrał rolę Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego Skazany na bluesa, będącym ekranizacją pewnej części życia Ryśka Riedla.

22 grudnia 2006 r.w Teatrze Rozrywki miała miejsce premiera musicalu Rent, w którym Maciej gra Rogera. W 2010 roku na rynku pojawiła się druga solowa płyta artysty ?Ogień i woda? nagrana wspólnie z zespołem ?Nie-bo?. Efektem trasy koncertowej, podczas której wykonywane były piosenki w konwencji akustycznej jest dwupłytowy album ?Live Trax 12.?

?Nie-bo?. Zespół złożony z muzyków współpracujących z wykonawcami takimi jak: Robert Gawliński, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Lombard, Brathanki, Róże Europy.

Pod szyldem NIE-BO tworzy własną muzykę. Przykładem mogą być dwa spektakle muzyczne, zrealizowane w krakowskim Teatrze Ludowym – „Błysk rekina” (obejrzało 40 tysięcy widzów), wystawiany na festiwalach w Kijowie, Bańskiej Bystrzycy, zaproszony na największy festiwal teatralny w Europie – w Edynburgu. „Obudź się! Minnesota Blues” – premiera: Grudzień 2002 (szczegóły na stronie teatru). 30 listopada 2003 – premiera warszawska w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

NIE-BO ma także na swoim koncie nagrania do filmu „Krugerandy” z Maćkiem Stuhrem w roli głównej. Regularnie koncertuje w kraju i za granicą. W programie koncertu oprócz utworów własnych, znajdują się piosenki światowej sławy artystów takich jak: Carlos Santana, The Beatles, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Bob Marley, Lauryn Hill, BB King, Alanis Morisette, Alicia Keys, Prince, James Brown i innych.

Robert Lubera, lider zespołu, prowadzi od sześciu lat imprezę „Dean Markley Club” (aktualnie w klubie studenckim Żaczek w Krakowie) w której wraz z zespołem NIE-BO wystąpili między innymi: Ewelina Flinta, Tadeusz Nalepa, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Maciej Balcar, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Piotrek Cugowski, Szymon Wydra, Marek Raduli, Adam Otręba, Jurek Styczyński, Piotr Nalepa.

Aktualny skład zespołu: Robert Lubera (git.voc.) – producent, kompozytor, autor tekstów, Jean Lubera (voc.) – laureatka wielu konkursów, Kris „Flipper” Krupa (perkusja), Piotr „Quentin” Wojtanowski (bas).