KS Siarka z Pucharem Prezydenta Tarnobrzega

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali II Halowy Turniej o Puchar Prezydenta Tarnobrzega. Turniej rozgrywany był systemem ?każdy z każdym? po piętnaście minut, w składach pięcioosobowych. Wzięły w nim udział wszystkie kluby piłkarskie z Tarnobrzega.

Siarkowcy w całym turnieju pięciokrotnie schodzili z parkietu hali jako zwycięzcy, remisując przy tym tylko jedno spotkanie z OKS Koniczynka Ocice 2:2. Drugą ekipą rozgrywanych zawodów okazała się drużyna OKS Wielowieś. Trzecie miejsce i tu niespodzianka, przypadło piłkarzom UOKS Zakrzów. Zeszłoroczny triumfator – ekipa OKS Mokrzyszów uplasowała się tuż za podium, na miejscu czwartym.

Jak podkreślali trenerzy i zawodnicy, pomysł rozgrywania ?halówki? to bardzo ciekawa inicjatywa, którą zaproponował Prezydent Norbert Mastalerz, zarówno dla spragnionych zimową przerwą w rozgrywkach sympatyków futbolu, którzy odliczają już dni do nadejścia rundy rewanżowej, jak i samych zawodników. Co prawda nic nie zastąpi gry na zielonej murawie, aczkolwiek nie ma lepszej formy przygotowania do sezonu jak bezpośrednia rywalizacja z przeciwnikiem.

– To druga edycja halowych zmagań piłkarskich drużyn z Tarnobrzega. Tak jak rok temu turniej stał na wysokim poziomie, zawodnicy włożyli wiele serca w grę. Myślę , że każdy kibic obecny na hali był zadowolony zarówno z poziomu rywalizacji, jak i dawki emocji jaką zapewnili piłkarze. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i za rok znowu będziemy mogli przeżywać i emocjonować się grą naszych klubów na kolejnej edycji turnieju – mówił Prezydent Norbert Mastalerz.
Nagrodą za zwycięstwo był komplet strojów sportowych ufundowanych przez Prezydenta Tarnobrzega. Przyznano również indywidualne wyróżnienia. Statuetka dla najlepszego bramkarza trafiła do rąk Huberta Tusia (UOKS Zakrzów). Królem strzelców został nowy nabytek Siarki – Marcin Truszkowski. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju przyznano Łukaszowi Rzepieli ( OKS Mokrzyszów)
Info: UM, Fot. Agata Rybka/Dariusz Bajor

Wyniki:
UKS Wspólnota Serbinów-OKS Wielowieś 0:3
UOKS Zakrzów- KS Siarka 1:4
OKS Iskra ? OKS Koniczynka Ocice 4:5
OKS Mokrzyszów –  UKS Wspólnota Serbinów 10:1
OKS Wielowieś- UOKS Zakrzów 4:2
Siarka- Iskra Sobów 5:1
UOKS Koniczynka- UKS Wspólnota 4:3
OKS Wielowieś- Siarka 1:7
UOKS Zakrzów- Iskra Sobów 3:4
OKS Koniczynka ?  OKS Mokrzyszów 2:4
 UKS Wspólnota- UOKS Zakrzów 2:3
Siarka-  OKS Koniczynka Ocice 2:2
OKS Mokrzyszów- Sobów 4:2
Koniczynka- OKS Wielowieś 1:4
UOKS Zakrzów-OKS  Mokrzyszów 4:2
Siarka- UKS Wspólnota 3:0
OKS Wielowieś- Iskra Sobów  8:2
UOKS Zakrzów- OKS Koniczynka 0:3
OKS Mokrzyszów- OKS Wielowieś 5:7
Iskra Sobów-  UKS Wspólnota 2:4
Siarka- OKS  Mokrzyszów 4:2