LemON na Dniach Tarnobrzega

Kolejną gwiazdą tegorocznych Dni Tarnobrzega będzie polsko-łemkowsko-ukraiński zespół LemON, który fanów zdobył dzięki wygranej w popularnym programie muzycznym ?Must Be The Music?. LemON wystąpi w piątek, jako gwiazda wieczoru. 

Zespół LemON powstał zaraz po telefonie informującym o zakwalifikowaniu się artysty do programu ?Must Be The Music?. Pomysł na wspólne granie powstał w głowie Igora ? wychowanego w łemkowskiej rodzinie, studenta wokalistyki jazzowej. Igor pojawił się na castingu we Wrocławiu ze swoim kuzynem Adamem. Mieli ze sobą tylko gitarę klasyczną, ale to wystarczyło, żeby zachwycić komisję. Nie wiedzieli wtedy, że spontaniczna decyzja o przyjściu na casting zamieni się w największą przygodę ich życia.

Pomysł i chęć grania zaowocował znalezieniem kolejnych członków zespołu, skrzypka Andrzeja Olejnika, perkusisty Piotra Budniaka i basisty Piotra Kołacza.

W listopadzie ubiegłego roku zespół wydał swoją debiutancką płytę. Na płycie znalazło się 14 wyjątkowych i melodyjnych piosenek po polsku, łemkowsku, ukraińsku i  angielsku. Większość  utworów to własne kompozycje Igora Herbuta, w tym te, które przyniosły LemONowi zwycięstwo w „Must Be The Music”.
Źródło: http://www.lem-on.pl/