Mistrzostwa Tarnobrzega w Narciarstwie Alpejskim

I Otwarte Mistrzostwa Tarnobrzega w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, które rozegrane zostały 15 lutego 2013 roku na stoku w Konarach, to kolejna inicjatywa tarnobrzeskiej Uczelni w promowaniu Naszego Regionu poprzez szeroko rozumiany rozwój kultury fizycznej.

Mistrzostwa w slalomie w kategorii mężczyźni do 35 lat zwyciężył Łukasz Ligocki z Cieszyna, który rywalizował z jedenastoma zawodnikami. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Bartosz Kitliński, a trzecie przypadło Jackowi Kiliańskiemu. W snowboardzie w tej kategorii pierwsze miejsce zajął również Pan Łukasz Ligocki, kolejne zajęli Pan Paweł Dyjak i Grzegorz Guściora.

W kategorii powyżej 36 lat pierwsze miejsce zajął Pan Przemysław Kowaleczko, drugie Ryszard Kuczera, a trzecie Wojciech Bednarczyk. W konkurencji pań w slalomie zwyciężyła Agnieszka Kitlińska, kolejne miejsca przypadły Iwonie Cieszkowskiej i Danucie Kowaleczko. Zwycięstwo w konkurencji snowboardowej przypadło pani Małgorzacie Janik. Uczestnicy podkreślali profesjonalne przygotowanie Mistrzostw oraz atrakcyjność wręczonych nagród, jak również zapewniali o udziale w kolejnych sportowych rywalizacjach, które są wspaniała zabawą i możliwością wypróbowania swoich sił.

Inicjatywą tą Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom otoczenia oraz wpisuje się w działania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, których celem jest dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb regionu i przeprofilowanie kierunków z ogólnoakademickich na praktyczne. Nowo otwarty kierunek Turystyka i rekreacja to tylko jedna z wielu propozycji, jakie przygotowuje Uczelnia.

I Otwarte Mistrzostwa Tarnobrzega w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Rektora oraz ciągła współpraca z bliższym i dalszym otoczeniem Uczelni pozwala na przygotowanie najbardziej adekwatnej oferty edukacyjnej, która odpowiadać będzie oczekiwaniom pracodawców z Naszego Regionu. Uczelnia przygotowuje również wiele innych akcji, konferencji, spotkań pośród których szczególne miejsce zajmuje IV Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych: Wyzwania XXI wieku – Człowiek, wiedza, gospodarka, ekologia, która odbędzie się 11 kwietnia 2013roku oraz konferencja naukowa Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych: Pedagogika opiekuńcza w służbie dziecku i rodzinie, zaplanowana na 15-16 kwietnia 2013 roku. Ciekawą propozycją wydaje się być również II Międzynarodowa Konferencja Naukowa Turystyka i rekreacja a przedsiębiorczość, wychowanie i zdrowie, którą zaplanowano na 23-24 maj 2013 roku. Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w różnorodnych przedsięwzięciach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

Info: PWSZ Tarnobrzeg