Dzień otwarty w Trójce

Dzieci, które już 1 września rozpoczną naukę w szkole, wraz z rodzicami odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Tarnobrzegu. W czwartek, 28 lutego mieli okazję dokładnie przyjrzeć się pracy „Trójki”, zobaczyć sale lekcyjne, gimnastyczne, bibliotekę, świetlicę, a także porozmawiać z nauczycielami.

Dzień otwarty rozpoczął się w Sali Teatralnej, gdzie goście obejrzeli przedstawienie o Królewnie Śnieżce oraz zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Na spotkaniu pojawił się także pan Janusz Bobula, prezes Jacht Klubu Kotwica w Tarnobrzegu, który opowiedział o nowo tworzonej klasie pływacko ? żeglarskiej. W Sali Teatralnej dużą atrakcją była regatowa łódka klasy Optimist, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Dzieci z chęcią przymierzały kapoki i wsiadały na pokład łodzi.

Po krótkim powitaniu przez gospodarza panią Anettę Martyniuk, dyrektora szkoły goście ruszyli na zwiedzanie. Mieli okazję między inni zobaczyć sztuczki przygotowane przez magika, zagrać w gry edukacyjne i szachy, wykonać zadania na tablicy multimedialnej, zajrzeć do „Krainy Książek”, poćwiczyć ze starszymi kolegami na sali gimnastycznej. 

Zapisy do Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu rozpoczęły się 1 marca i będą trwały do końca miesiąca. Na maluchów czekają miejsca w klasie pływacko-żeglarskiej, pływackiej, artystycznej oraz ogólnej.

– Pierwszy z profili jest perełką w naszej ofercie programowej – wyjaśnia Anetta Martyniuk, Dyrektor SP 3. – Myślę, że bogata oferta naszej szkoły, dobrze wyposażone sale lekcyjne, wyjątkowo bogata baza sportowa oraz znakomici pedagodzy zachęcą rodziców do tego, by właśnie do „Trójki” zapisali swoje pociechy.

Info/fot: Sabina Olszewska