Dzień otwarty w tarnobrzeskiej „Czwórce”

Miniona sobota, 2 marca, z pewnością na długo zapisze się w pamięci przyszłych pierwszoklasistów, którzy mieli możliwość przeżyć niezapomniane chwile  w „Dniu Otwartym” w murach Szkoły Podstawowej nr 4. Na licznie przybyłych gości czekało wiele niespodzianek, które uatrakcyjniły sobotnie przedpołudnie.

Krótka inscenizacja tak lubianych przez dzieci  „Smerfów” przeniosła je w bajkową scenerię. Przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe pokonując tor przeszkód na sali gimnastycznej. Z zaciekawieniem obserwowały wybuchy wulkanów i inne doświadczenia odkrywające tajemnice przyrody.

Dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców cieszył się pokaz „Moda na przestrzeni wieków”. Wchodząc w role modeli i przechadzając się po „czerwonym dywanie” uczniowie klasy 5 zaprezentowali świetne kreacje, począwszy od czasów prehistorycznych do współczesności. Nie zabrakło też zajęć plastycznych i manualnych, w tym origami. Ciekawy fragment lekcji  zaproponowały również panie uczące języka angielskiego, pokazując jak w atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, można nauczać języka obcego.

Każda grupa zwiedzających odwiedziła także świetlicę. Tam maluchy sprawdziły swoje umiejętności kulinarne robiąc zdrowe „wiosenne” kanapeczki. Na rodziców zaś czekała kawiarenka, gdzie przy kawie i ciasteczkach, w miłej atmosferze mogli podzielić się swoimi wrażeniami, wymienić poglądy i porozmawiać o swoich pociechach. 

Info/fot. SP.nr 4