Ósemka Wspaniałych Tarnobrzega już wybrana

Ośmiu Wspaniałych spośród siedemnastu kandydatur wybrała dziś tarnobrzeska Kapituła Konkursu. Są młodzi, nieobojętni na ludzką krzywdę, zawsze gotowi nieść pomoc. Na majowej, uroczystej sesji Rady Miasta, laureaci konkursu odbiorą z rąk Prezydenta Miasta zaszczytny tytuł ?8 Wspaniałych?.

– Pragnę serdecznie pogratulować wszystkim finalistom i laureatom. Jesteście wyjątkowi i musicie mieć tego świadomość. Dzięki temu, możecie zaszczepić w rówieśnikach swoją pasję. Możecie nauczyć ich wrażliwości i tego, jak nie być obojętnym na ludzką krzywdę. Możecie pokazać wszystkim, że warto wyciągać rękę do drugiego człowieka. Pomimo tak młodego wieku, doskonale rozumiecie znaczenie słów pomoc bliźniemu, poszanowanie, godność czy miłość. Patrzycie, jak inni zmagają się ze swoim losem i znajdujecie w sobie siłę, aby dać innym nadzieję. Serdecznie gratuluję Wam waszej postawy. Życzę wiele satysfakcji z niesienia pomocy i samych sukcesów w życiu osobistym ? mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Kapituła Komisji Konkursowej, którą tworzą: przewodniczący Norbert Mastalerz ? Prezydent Tarnobrzega, Marta Kamysz-Turbak ? sekretarz Miasta, Dariusz Kołek ? Przewodniczący Rady Miasta, Halina Czajkowska – Pedagog Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno-Konsultacyjnego w Tarnobrzegu, Sławomir Partyka ? członek Komisji Rodziny, Zdrowia i Ochrony Środowiska oraz Sekretarz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Bogusława Jasińska – Dyrektor Gimnazjum Nr 3 w Tarnobrzegu oraz Opiekun Klubu ?8 Wspaniałych?, Paweł Michalczuk ? Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta i Michał Bartyzel – Członek Klubu ?8 Wspaniałych?, wybrała dziś spośród trzynastu finalistów, Wspaniałą Ósemkę. 

W zaszczytnym gronie ?8 Wspaniałych? znaleźli się: Piotr Wolski, Estera Sagan, Adam Skalski, Maria Tarnawska, Klaudia Chciuk, Katarzyna Lasek, Patrycja Kubicka i Julia Wójcik. Jako kandydatkę do ?8 Wspaniałych Polski? kapituła konkursu wybrała Esterę Sagan, która w kwietniu weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach.

Estera Sagan jest uczennicą III klasy Gimnazjum nr 3 im. Por. Sarny w Tarnobrzegu. Oprócz pełnienia funkcji przewodniczącej klasy i pomocy w nauce pozostałym uczniom, jest bardzo mocno zaangażowana w wolontariat i pomoc potrzebującym. Pomaga m. in. w rehabilitacji niepełnosprawnego Michałka, wspólnie z koleżankami z oazy rozprowadza własnoręcznie wykonaną biżuterię, ze sprzedaży której dochód przekazywany jest na misję do Ekwadoru. Często odwiedza także chore dzieci w szpitalu, którym czyta bajki. 

Tarnobrzeska ?Ósemka Wspaniałych? będzie reprezentować nasze miasto na XIX Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu ?8 Wspaniałych?, który odbędzie się w Rzeszowie.
Konkurs ?8 Wspaniałych? promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, lecz odpowiedzialnie i mądrze kształtuje własne życie oraz bezinteresownie angażuje się w życie społeczne. Pomysł Konkursu powstał na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Joanna Fabisiak. Obecnie w Konkursie uczestniczy 30 miast. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14 do 20 lat.

Fot. Dariusz Bajor, info: UM.