Adrianna Bielat laureatką konkursu wiedzy o podatkach

Dnia 22 marca 2013r w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap III Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, zorganizowanego przez Podkarpacki  Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Do konkursu przystąpiło 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Wśród nich było 8 uczniów z ?Rolnika?, którzy wysłali swoje prace do wojewódzkiej komisji konkursowej. Komisja ta wyłoniła 46 finalistów.
Wśród nich znaleźli się: Agata Jata i Paulina Rawska z klasy IV technikum ekonomicznego oraz Adrianna Bielat, Lidia Kostecka, Magdalena Swajda, Agnieszka Guzikowska, Paweł Furdyna i Mateusz Chrząstek z klasy III technikum ekonomicznego. Młodzież do konkursu przygotowała pani Bogusława Serwan-Partyńska nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

Rzeszowskie zmagania finałowe składały się z dwóch części tj. części pisemnej, do której przystąpiło 46 uczniów oraz części ustnej, w której udział wzięło 19 uczniów, którzy najlepiej napisali test. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą z zakresu podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilno-prawnych oraz ustawy o doradztwie podatkowym wraz ze stosownymi załącznikami.

Po zakończeniu części ustnej Podkarpacka Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów, wśród których znalazła się Ada zajmując trzecie miejsce w województwie. Pani Bożena Pacek Przewodnicząca Zarządu Podkarpackiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych doceniła jej wiedzę wręczając nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. Ada jako laureatka wojewódzkich zmagań będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 12 kwietnia 2013 r w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszyscy uczniowie otrzymali również zaświadczenia potwierdzające udział w finale oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Izba Skarbowa w Rzeszowie.

Konkurs jest kolejnym potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia ekonomicznego w tarnobrzeskim ?Rolniku?. Uczniowie tej szkoły już od trzech lat znajdują się w czołówce najlepszych w województwie w konkursie podatkowym, a zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystują na egzaminie z przygotowania zawodowego.
Zapraszamy do ZSP nr 2 absolwentów gimnazjum- zapewniamy wysoki poziom kształcenia zawodowego i przyjazną atmosferę.

Więcej informacji na stronie szkolnej: www.rolnik.tbg.net.pl.