Maturzyści z „Rolnika” w finale ogólnopolskiego konkursu

Agata Jata z kl. IV tech. ekonomicznego i Robert Jadach z kl. IV tech. architektury krajobrazu w ZSP nr 2 w Tarnobrzegu zostali finalistami XVI edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu ?Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?? organizowanego corocznie przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz SGGW w Warszawie.

 W konkursie wzięło udział 51 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali swoje projekty modernizacji gospodarstw do terytorialnie im przydzielonych komisji konkursowych.

Prace napisane przez uczniów pod kierunkiem pani mgr Bogusławy Serwan-Partyńskiej zostały wysoko ocenione przez Regionalną Komisję Konkursową przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Tam rozstrzygnął się pierwszy etap konkursu, gdzie komisja oceniła prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych nadesłane z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Przygotowany przez uczniów projekt modernizacji gospodarstwa rodziców zawierał kompleksowy opis dotychczasowego stanu gospodarstwa, projekt zmian, źródła ich finansowania z uwzględnieniem środków unijnych, jak również rachunek wyników, analizę SWOT oraz plan marketingowy przedsięwzięcia.

Następnie prace jako najlepsze z regionu zostały przesłane przez Regionalną Komisję Konkursową z Lublina do Warszawy, gdzie trafiły najlepsze projekty napisane przez uczniów z całej Polski. 

W ogólnopolskim finale, który odbył się 11.04.2013r w siedzibie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Agata i Robert zaprezentowali swoje prace przed Centralną Komisją Egzaminacyjną (składającą się z 7 osób) i tym samym znaleźli się w gonie 10 wyróżnionych uczniów uzyskując statut finalisty etapu centralnego tego prestiżowego konkursu.

Więcej informacji na stronie szkoły http://rolnik.tbg.net.pl