Tarnobrzeski Rolnik otwiera nowe kierunki

 W roku szkolnym 2013/2014 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Rolnik” proponuje kształcenie w następujących zawodach: technik hotelarz, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik ekonomista. Nowością w tym roku jest technik spedytor, technik turystyki wiejskiej i technik logistyki.

Każdy z tych zawodów ma silną pozycję na współczesnym rynku pracy, dlatego warto związać swą najbliższą przyszłość z naszą szkołą, by poznać tajniki wybranej profesji.

Dnia 26 kwietnia 2013r. w iście wiosennej aurze Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego (popularny i lubiany ?Rolnik?) otworzył swoje podwoje dla odwiedzających go gimnazjalistów. Szkołę odwiedziły zorganizowane grupy młodzieży z Tarnobrzega i gmin ościennych.

Po uroczystym otwarciu imprezy, dla licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży i ich opiekunów, rozpoczął się bardzo atrakcyjny program artystyczny. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że jest ich niemało. Gimnazjaliści mogli podziwiać pokazy tańców nowoczesnych oraz przekonać się o wysokim stopniu umuzykalnienia swoich starszych koleżanek. Podziwiali popisy gry aktorskiej w występach naszych kabaretów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy CAPOEIRY.

W firmie symulacyjnej ?TARSODZIK? przyglądali się pracy naszych ? ekonomistów? w biurze. Goście w asyście naszych uczniów poznali szkołę, udali się do pracowni komputerowych, sal dydaktycznych, zwiedzili bibliotekę i sale gimnastyczną.

Tego wiosennego kwietniowego dnia gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, która największy nacisk kładzie na wysoki poziom nauczania oraz indywidualne podejście do ucznia. Nasi uczniowie co roku znajdują się w czołówce najlepszych w województwie. Szkoła zajmuje wysoką lokatę w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, opracowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą. Absolwenci natomiast z powodzeniem zdają egzaminy z przygotowania zawodowego, podejmują dalsze kształcenie na uczelniach wyższych albo pracę w swojej specjalności szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także sami podejmują działalność gospodarczą. ZSP nr 2 ?ROLNIK? oferuje swoim uczniom nie tylko suchą wiedzę, ale i naukę poprzez praktykę i poznanie. Dlatego żacy mogą uczestniczyć tutaj w szeregu kół naukowych, gdzie mogą poczuć się aktorami, dziennikarzami, ekologami, tancerzami lub rozwijać swoją wiedzę w przedmiotach ścisłych.

Nie wiemy, czy młodzież, która odwiedziła szkołę wróci tu we wrześniu, ale jedno wiemy na pewno żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Szkoła stała się bliższa przyszłym uczniom przez sam fakt poznania reguł jej działania zarówno tych oficjalnych jak i tych przekazywanych sobie z ust do ust, które także tworzą klimat szkoły.

Naszym gościom życzymy aby wybór szkoły ponadgimnazjalnej był prawdziwym ?strzałem w dziesiątkę?!
Wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie serdecznie dziękujemy.

Info/fot: ZSP nr 2.