Nauka pływania dla pierwszaków

Uczniowie pierwszych klas tarnobrzeskich szkół podstawowych zamiast siedzieć przed komputerem, mogą aktywnie spędzać czas na basenie.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin wspólnie z samorządem Tarnobrzega realizuje projekt bezpłatnych zajęć z nauki pływania. 

Wartość całego projekt to 49 900 zł, z czego dofinansowanie Prezydenta Tarnobrzega wynosi 14 900 zł, a pozostałą część, 35 000 zł, UKS otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Powszechną nauką pływania objęte zostaną dzieci z klas pierwszych w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014, dla których pływanie nie stanowi zajęć obowiązkowych ujętych w planie nauczania.

– Chcemy zachęcić dzieciaki do aktywniejszego spędzania czasu i do nauki pływania. Wiele dzieci wakacje spędza np. nad naszym Jeziorem Tarnobrzeskim. Ucząc je pływać poprawiamy również ich bezpieczeństwo. Poza tym w naszym mieście aktywnie działa ?Delfin?, którego uczniowie przywożą medale z różnych pływackich imprez, dlatego być może ktoś z pierwszaków będzie później chciał spróbować swoich sił w pływaniu ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

W projekcie może uczestniczyć 280 uczniów z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Zajęcia potrwają do 30 listopada 2013 roku i odbywają się raz w tygodniu dla każdej grupy uczniów.

Program realizowany jest na trzech podstawowych poziomach: nauka pływania, doskonalenie umiejętności i rekreacja. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów pływania. Program nauki pływania obejmuje między innymi oswajanie ze środowiskiem wodnym, ćwiczenia wypornościowe, ćwiczenia oddechowe, podstawy nauki w stylach pływackich, utrzymanie się na wodzie, nurkowanie, skoki do wody. Podczas zajęć trenerzy nie tylko wprowadzają uczniów w techniki pływania, ale zwracają również szczególną uwagę na właściwą postawę u dzieci, a także obserwują indywidualne predyspozycje uczniów do uprawiania sportów wodnych.

Wspólny projekt Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin i samorządu tarnobrzeskiego realizowany jest od 1 marca i uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych nr 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11.

Info: UM.